DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 6. března 2012

(Po)pletený Újezd jde k soudu

Pletenoújezdská kausa zákazu nahrávání obecního zastupitelstva dospěla k soudnímu projednání. To se koná v úterý 13. března u Městského soudu v Praze v Hybernské, a i když od soudců Nováka a Pipkové, bývalých členů KSČ, si nelze mnoho slibovat (vzpomeňme jejich heroického výkonu ve snaze čelit zvůli nadřízeného soudu), snad jednání poskytne aspoň dobrý podkladový materiál pro kasační stížnost.

Na případu je nejzajímavější, že ministerstvo vnitra ve svém vyjádření k žalobě právo pořizovat si nahrávku uznalo, avšak policie je jiného názoru a protiprávnímu jednání starosty poskytuje i nadále ochranu a na jeho pokyn zpupného občana vždy i s diktafonem vyvede. Prostě, u nás v Kocourkově!

Tisková zpráva.

3 komentáře:

 1. "starosta postupoval tak, jak postupoval, což mu není možné brát za zlé, neboť hájil práva občanů obce.." ty úřednické tautologie mě vždycky pobaví.
  zakazovat audio či video snímky v době kamer na každém metru veřejného protoru, v době iphonů a youtube je trochu mimo realitu. žijeme v informační době, to, že skutečnost zásadně předbíhá legislativní procesy je něco, s čím se budeme muset vypořádat.
  navíc každý, kdo se takhle zuřivěbrání jen dokazuje, že asi má co skrývat.
  p. švéda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaká práva občanů obce? Kdo vystupuje na obecním zastupitelstvu s projevem, vystupuje s veřejným projevem, neboť zasedání zastupitelstva jsou ze zákona veřejná. Tudíž nemůže jít o projevy osobní povajy.

   Více zde: http://www.nssoud.cz/files/EVIDENCNI_LIST/2011/316_2011_Kalenda_20120410120830_prevedeno.pdf

   Vymazat
  2. Taky dobrá anonymisace, vidím :-)

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>