DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 13. března 2012

Do Pleteného Újezdu se vrací zákon

Osmý senát Městského soudu v Praze dnes v plném rozsahu vyhověl žalobě Martina Kalendy a zakázal Policii České republiky bránit mu v pořizování zvukových nahrávek ze zasedání zastupitelstva obce Pletený Újezd. V ústním odůvodnění se soud plně ztotožnil s argumentací žalobce, naopak všechny námitky žalovaného ministerstva vnitra odmítl.

Předseda senátu Slavomír Novák zejména potvrdil, že projevy veřejnosti pronesené na zasedání zastupitelstva jsou veřejné a jako takové nepožívají ochrany podle ustanovení § 12 odst. 1 ObčZ, a dále že hrozba opakování faktického zásahu nevyžaduje jeho identitu; ta je naopak ve většině případů vyloučena, neboť už časově se jedná o samostatný zásah.

Jestliže nyní bude unhošťská policie v součinnosti s pletenoújezdským starostou v akcích proti M. Kalendovi pokračovat, nastoupí exekuční výkon rozsudku: exekutor bude ministerstvu ukládat pokuty tak dlouho, dokud nedojde k nápravě.

7 komentářů:

 1. Tak blahopřeji k vítězství.

  OdpovědětVymazat
 2. Gratulace T. Moláček

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrá zoráva. Špatná zpráva je, že je vůbec takového soudu třeba...

  OdpovědětVymazat
 4. A co policisté, byli na hodinu vyhozeni pro zneužití pravomocí?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>