DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 8. února 2012

Samolepkový proces byl nařízen na březen a duben

Dva velké monstrprocesy s extremisty nás čekají v letošním roce. První z nich, soud s protistátní samolepkovou skupinou Vondrák-Dupová, má už termín hlavních líčení. Nově přidělená soudkyně Dana Šindelářová nařídila první hlavní líčení na 19. března od 9.00 hod., a druhé na 2. dubna, rovněž od 9.00 hod., obě do jednací síně Obvodního soudu pro Prahu 1 č. 126, 1. patro. Jak soudkyně avisovala, rozsudek však ještě vyhlášen nebude a hlavní líčení bude pokračovat dalšími jednacími dny: ovšem, trestná činnost pachatelů je rozsáhlá a nelze předpokládat, že by se ji podařilo rozkrýt rychleji než během 11 dnů, po které trvalo hlavní líčení s Miladou Horákovou!

O obžalobě jsme psali před dvěma lety: ze všech žalovaných skutků nejbizarnější je zřejmě projev, který Michaela Dupová chtěla pronést, ale nepronesla, na shromáždění v Jihlavě. Protože v případě těžkého zločinu, z něhož je sedmice obžalovaných viněna, je trestná i příprava, je klidně možné, že Dupová půjde do vězení i za svůj neuskutečněný projev.

8 komentářů:

 1. Tady je aspoň vidět, jak intimní mají naši politruci vztah k rozvracečům. Skoro rodičovský bych se nebál říct. Dobrý rodič taky přesně odhadne z řeči těla a výrazu v oku, co by tak asi jeho spratek chtěl říct, kdyby se nebál pohlavku.
  A takto mentálně nahlédnuv do jeho nitra a jsa puzen povinností výchovy, ten pohlavek mu stejně střelí. Takto i naši soudruzi zabránili v pronesení slov, které by jistě nikomu v dobrém neposloužily a teď se napřahují.

  Ale vážně. Pro mě byl jedním ze znaků bolševické tuposti fakt, jak hňupsky soudruzi reagovali na nášivky, vlasy, kapely a lehce (politicky) provokativní gesta.
  Když už mi ani Jakeš nepřijde po letech o nic větší hňup než dnešní papaláši a jsem očitým svědkem renesance esnebáků, je mi opravdu smutno.

  OdpovědětVymazat
 2. Gogo: Nejsmutnejsi na tom je, ze to tuto situaci neni schopna pochopit nemala cast lidi, kteri v tech 70 a 80 letech ty SNBacke moresy a buzeraci sami (coby manicky) zazili na vlastni kuzi..

  A zjevne si vubec nechteji pripustit to, ze se svymi vlasy, oblecenim a "dekadentni zapadni kulturou" (popr. undergroundem) byli pro rezim a lidi kteri rezimu verili presne takovym (z hlediska rezimu a jeho obyvatel legitimnim) cilem honu na carodejnice, jaky oni sami nyni volavaji, ale tehdy jej povazovali za bezpravi..

  Kdyz ctu a slysim nektere takove projevy a proklamace na tema extremismu (ze kterych primo sala nepochopeni celeho deni a hloupa povysennost), nemohu si nevzpomenout na svazacky zapal a exaltovane projevy z let pred 1989.
  Paradoxni na tom je, ze stejnou retoriku, jakou tehdy odsuzovali dnes sami pouzivaji. V teto souvislosti je pro me velkym zklamanim treba Ivan Hoffman a jini, kteri si pece rezimu pred 1989 uzili prave pro svoje (tehdy) nonkonformni nazory docela dost.. A SNBacke manyry, buzeraci a zvuli, kterymi sami trpeli a nesnaseli je, ted sami podporuji a dokonce po nich sami volaji.
  Mate pravdu, je to smutny pohled..
  DS

  OdpovědětVymazat
 3. Ale jsou i takovi, kteri prekvapi a od kterych by to zrovna clovek necekal...

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-vudcovo-pravo-0of-/p_zahranici.asp?c=A120206_220028_p_zahranici_wag

  OdpovědětVymazat
 4. A ještě vysvětlující doplnění pro ty, kterým se možná můj text zdál málo srozumitelný:

  Erbowskiho kniha Sociální konstrukce reality se zabývá sociologií vědění, jak napovídá i její podtitul. Instituce se podle něj vyznačují objektivností - mají svojí vlastní (objektivní) realitu, která existuje vně jedince a nezávisle na něm a má vůči němu donucovací moc. Tedy jakási obdoba státní donucující moci v tomto případě.

  Takovéto setkání paradigmat - Martonova a Erbowskiho - se samozřejmě odehrává podle určitého vzorce, který je odvozen od typizačních schémat, podle kterých se lidé v sociální interakci řídí. Dosavadní úsilí a diskuse obou stran však není korunována jednoznačným dokumentem - např. prací nad jiné ve vědeckých kruzích váženou, tedy otištěnou v impaktovaném žurnálu. Sociologie vědění vykrystalizovala ze tří hlavních proudů vlivu - byly to tři směry německého myšlení 19. století - marxismus, Nietzsche a historismus. Možná už odtud plyne zdroj dnešních neshod a nedorozumění mezi establishmentem a "opozicí".

  Jinak řečeno: synergie ústí do kolektivního vědomí, které je výsledkem spolupráce kolektivu lidí a mnohých prvků prostředí, ve kterém se skupina nachází. Ale přesvědčíme tím většinovou společnost, natož media? Ne, i kdybychom měli vše opakovat dokola jak na tom palouku, nikdo nám to neuvěří.

  Příklad: v případě, že dojde k nepřijetí uvedeného Roma v rodině jeho bílé přítelkyně, bude se cítit ještě více alienován, příště se do takového vztahu ani nepustí, a tento příklad bude sloužit jako doklad o odmítavém jednání majority k členům minoritní kultury i pro další její členy. Při mediálním hodokvasu bude však takový fakt přežvýkán, stráven, rozmělněn a přetvořen - nestěžujte si!

  Doufám, že jsem se již vyjádřil jasněji.

  TCD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Domníval jsem se, že jde o robotický spam, a hle, vy existujete :-)

   Vymazat
  2. Proboha prosím smažte to, zkoušel jsem včera v noci "pod vlivem" internetový generátor blábolů... a tohle je výsledek. Ale od toho, co píše ten Svoboda v těch posudcích se to až tak neliší, ne? :-) Omlouvám se.

   T.

   Vymazat
 5. Jo, Fistejn pise rozumne, kdyz prave nema zadani delat hasbaru... Tak pred valkou v Libyi vyslovil rovnitko, ze "demokraticky=pro-zapadni". Ale PO valce v Libyi se jiz vyjadroval rozumneji. Mimochodem je v organizaci Bnai Brith.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to by melo znamenat synove smlouvy. taky mimochodem, zid, ktery byl v cesku, ma doplnek bibi ke jmenu, takze to dava dohromady sedmsetsedm, jeho zahynuvsi bratr ma doplnek yoni.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>