DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 14. ledna 2012

Rozsudek v případu manželů Kolečkových

Zničená koupelna v bytě KolečkovýchDnes byl doručen rozsudek Krajského soudu v Plzni, jímž se mnohaletý spor kompensaci za šikanosní chování pronajimatele Štefana Ortha k manželům Kolečkovým končí. Názory členů senátu naznačované při jednání o odvolání byly sice dosti šílené, nakonec je ale odůvodnění kvalitní a přesvědčivé.

Pokud bude rozsudek splněn dobrovolně a náklady nenarostou o výdaje za exekuci, pronajímatel, který svým protiprávním jednáním přiměl Kolečkovy k vystěhování, zaplatí – i s předchozím sporem o ochranu osobnosti – celkem 913 tisíc korun, nevčítaje v to náklady jeho vlastního právního zastoupení.

Pro mě tím končí jedna z důležitých a prestižních kaus, kterou jsem převzal začátkem r. 2007 a kterou se tedy po pěti letech podařilo dovést k úspěšnému závěru.

10 komentářů:

 1. Konečně nějaká dobrá zpráva. Gratuluji!

  OdpovědětVymazat
 2. Pan Pecina dakujem za to, ze robite to co robite ...

  s pozdravom
  Luko Richard

  OdpovědětVymazat
 3. proč byl vymazán můj komentář, který poukazoval na "převzetí kausy", i když manželé Kolečkovi byli zastoupeni advokátem?

  OdpovědětVymazat
 4. Protože to nebyl názor, jen trolling, navíc anonymní, takže zbabělý.

  OdpovědětVymazat
 5. aha, díky za odpověď (teď klidně vymažte oba tyto komentáře)

  OdpovědětVymazat
 6. ad anonymní

  A to neznáte existenci obecného zmocněnce? Obecný zmocněnec dále může zmocnit advokáta pro řízení před soudem. Obdobně postupující i různé neziskovky a občanská sdružení. Tolik jen na obrana pana Peciny.

  Marfy

  OdpovědětVymazat
 7. marfy: podle rozsudku, který pan pecina zveřejnil, tam jako obecný zmocněnec nefungoval

  OdpovědětVymazat
 8. Myslím, pánové, že řešíte úplnou kravinu.

  OdpovědětVymazat
 9. ČAK je vůbec dost svérázná organizace. Viz vystupování K. Čermáka v posledních dnech, nebo jeho bezobsažné výlevy v Bulletinu advokacie. To o něčem svědčí...

  Pokud jsem jako advokát s podáním ztotožněn, je na mě, abych jej podal a odpovídám za něj. Jestli jsem to napsal sám, můj kolega, můj koncipient nebo moje sekretářka, do toho Komoře nic není.

  OR

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>