DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 30. ledna 2012

Robert Cholenský právníkem roku

Robert Cholenský
V pátek 27. ledna proběhl sedmý ročník předávání ceny Právník roku, pořádané serverem epravo.cz a Českou advokátní komorou.

Je mým potěšením oznámit, že v kategorii Pro bono byl touto prestižní cenou honorován advokát Mgr. Robert Cholenský, s nímž mám tu čest spolupracovat na celé řadě případů: mj. na obhajobě tří obviněných v kause závadového zpěvu (aka akce Power I), na případu nálepkových zločinců, protistátního spikleneckého centra Vondrák-Dupová, a také na kause nároku potomků Jana A. Bati vůči České republice, což je případ, o němž jsem na svém blogu zatím příliš nepsal, ale v nejbližších měsících se to změní.

Roberta Cholenského považuji za vynikajícího, velmi inteligentního a odvážného advokáta, u něhož se pojí znalost hmotného i procesního práva se schopností bezprostředně a relevantně reagovat. Domnívám se, že nebýt jeho, byli by v tuto chvíli už Patrik Vondrák a Michaela Dupová ve vězení, a je i jeho zásluhou, že Okresní státní zastupitelství Brno-venkov sepisuje obžalobu na Power I už pátý měsíc, zjevně nevědouc, co do ní pojmout, aby mu ji ze soudu neposlali zpátky přímo z podatelny.

Robertu Cholenskému upřímně blahopřejeme!

12 komentářů:

 1. Určitě zasloužené, práce pana Cholenského je velmi dobrá

  OdpovědětVymazat
 2. Upozorňuji ale na kritiku jeho činnosti rozhodce:

  http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/dalsi-prubeh-tzv_-
  __rozhodciho-rizeni__.html

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. Podmětem je neutrum, takže je to v pořádku.

   Vymazat
  2. Zásada "vysřílet do poslední sekrátářky" se opět ukázala rozumnou. Podle těch ignoramů bychom museli říkat "vědící" místo "vědoucí". Jsou to trotli.

   Vymazat
 4. Ještě se podívejte, kdo byl touto prestižní cenou ohodnocen v kategorii občanská, LIDSKÁ práva a ústavní právo. To byl patrně omyl. Ale projev měl starý pán hezký, zmiňoval lidskou svobodu a důstojnost jako základní hodnoty ;)
  ZC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všiml jsem si. Ten měl dostat Sv. Iva s rolničkami!

   Vymazat
 5. Tahle cena, to je taková společná masturbace v kruhu přátel, nebo spíše přímo v kruhu rodinném. Tohoto pána neznám, zdá se mi, že do rodiny zatím nepatřil, ale třeba časem. Ona vůbec kategorie Pro bono je taková netypická (nerodinná) a rodina ji beztak zařadila jen pro to, aby se z rodiny stala "rodina s lidskou tváří". Nicméně p. Cholenskému gratuluji.

  Osobně mě nejvíc zaujala Hall of fame: pomníček prošel i druhou komorou, takže co zbývalo? No nějaká ta síň slávy přece, to dá rozum!

  Tomáš

  OdpovědětVymazat
 6. Nejakym nedopatrenim zverejnil p. Pecina neco povznasejiciho, coz, k velke skode, vyvolalo jen jeden kladny komentar a zbytek je jako obvykle cynicky negativni.
  Uvedomujete si tu pesimistickou mentalitu, mrzutou reakci, zamerovani se na spatne a hledani chyb ??
  Nemam predsudky-- vidim pohledneho mladeho muze, nadseneho a motivovaneho pravnika, ktery se snazi a zrejme pracuje zadarmo, ciliz nejen pomaha spolecnosti, ale ziskava praxi pro svuj profesionalni rust. Znam totiz lidsky pocit oceneni a mit na okamzik pro nekoho neznameho radost..
  Jeste tu chybi komentar, ze Berta ma kravatu nakrivo...:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Nic proti udělování cen tu Právník roku, onde Osel měsíce. Fabie byla jeden rok taky autem roku, aspoň to někde viselo na billboardech. Když si hoši co spolu mluví udělají oslavičku a ohodnotí jednoho ze svého středu, měli by to dělat tak, aby byl patrný kontext. My třeba každoročně oceňujeme zaměstnance roku.

  OdpovědětVymazat
 8. Gogo a Tomáš to myslím vystihli. Každý, kdo se někdy účastnil téhle akce, tak ví, že jde především o ten raut vzadu.. Toho člověka neznám, takže rozhodně nechci hodnotit jeho kvality, nicméně účast v takové soutěži je sama o sobě pozdřelá.
  Xoxo

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>