DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 5. ledna 2012

Krajský soud v Brně zmírnil tresty nad prvomájovými řečníky

Krajský soud v Brně, v senátě složeném ze tří bývalých komunistů, dnes ve výroku o vině potvrdil rozsudek soudkyně Městského soudu v Brně Šárky Schinzelové nad šesticí prvomájových závadových řečníků, avšak zrušil peněžité tresty a ponechal v platnosti pouze podmínky.

Na obhajobě nikoho ze šesti odsouzených jsem se nepodílel, přesto mám za to, že nové rozhodnutí je skandální, zřejmě nejvíc v případě Michaely Dupové, která neřekla nic víc, než: Ve vašich očích vidím odhodlání, odhodlání bojovat za naši Evropu do poslední kapky krve, a proto už není jen prázdnou frasí Evropo, povstaň!, protože teď my a naše Evropa povstáváme jako Fenix z popela za společnou budoucnost, za společnou Evropu. Odpor! Za to dostala, dnes již pravomocně, sedmiměsíční podmínku se zkušební dobou dvou let.

Znalecký posudek Michala Mazla, na jehož základě byli řečníci odsouzeni, jsme rovněž zveřejnili.

2 komentáře:

  1. Nevzniká nám tady nový disent? Havel teď nemá co dělat, tak by jim mohl dělat patrona. Ví jak se dělaj revoluce a státní převraty.

    OdpovědětVymazat
  2. To je vazne skandal. Sloboda slova ceskym sudom (ale to asi nikde v occidentalnom svete) uz asi nic nehovori. Ten znalecky posudok je klasicky lavicovy multikulti pamflet, kde nahlas povedat "Kral je nahy" znamena vystavit sa perzekuciam.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>