DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 9. ledna 2012

Je Milan Knížák orgán?

Tyhle spory o ochranu osobnosti miluji: soud projednává žalobu požadující, aby se David Černý omluvil Milanu Knížákovi za výrok, že posledně jmenovaný je nafoukanej, kriploidní čurák, ovšem měl by tak učinit nikoli negací původního výroku, nýbrž ve formě dvojvětí: Mé přirovnání profesora Milana Knížáka k mužskému pohlavnímu orgánu za použití vulgarismu bylo neadekvátní. Za přirovnání k tomuto orgánu se omlouvám. Na Černého místě bych takto významově posunutou omluvu rozhodně odmítl a vyžadoval prostou negaci.

8 komentářů:

 1. Nad čím špekulute Tomáši, Černý se zcela jasně omluvil pánskému přirození:) Mimochodem, jak vypadá, když nafouklé a kriploidní:)


  Zapomněl jste přiřadit štítek Humor.


  cnemo

  OdpovědětVymazat
 2. Jaký humor, poručíku? Ti pánové to evidentně myslí zcela vážně!

  OdpovědětVymazat
 3. Humor je i jednání, kdy to aktéři sice myslí vážně ale pozorovatelé se baví. Stává se to pravidelně, když se střetnou dvě pánská přirození... :)

  cnemo

  OdpovědětVymazat
 4. Nemělo by být "Na Knížákově místě..." ?

  OdpovědětVymazat
 5. Ne, toto znění Knížák v petitu své žaloby požaduje.

  OdpovědětVymazat
 6. Tomáš Marný10. ledna 2012 11:51

  Já osobně bych na takto formulovanou "omluvu" ochotně přistoupil, být Černý. "Neadekvátní" vůbec nic neříká, zda to bylo příliš pomlouvačné nebo příliš lichotivé. A u druhé věci není řečeno, komu se omlouvá, zda Knížákovi nebo orgánu.
  Pokud Knížák neumí pořádně napsat text požadované omluvy, s velkým gustem bych mu vyhověl a pak se mu veřejně poškleboval se zveřejněním analýzy textu "omluvy". To by byla docela slušná performace ve stylu Černého, ne? :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Měli by se spíš vyšermovat než soudit:-)

  OdpovědětVymazat
 8. Legislativní proces už je nastartován; zájemci, připojte se.
  http://www.zmenpolitiku.cz/petice/117/milan-knizak/

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>