DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 30. listopadu 2011

Horrorcore u soudu

Přinášíme úplný zvukový záznam z hlavního líčení v kause Řezník, Pitva a Hrobka. Na odsouzení netrval nikdo, i ze zlatonosné ústní dutiny znalce Michala Mazla zazněla klíčová slova nadsázka a umění (když už ne svoboda slova), státní zástupce OSZ pro Prahu 5 Jan Vučka navrhl zproštění, čemuž soudce Petr Hovorka s poměrně přesvědčivým a zevrubným ústním odůvodněním vyhověl.

11 komentářů:

 1. Domnívám se, že tak zajímavý případ by si zasluhoval spíše hlubší rozbor než jen suché zvukové znění.

  OdpovědětVymazat
 2. "Po rýmu Já jsem doktor Mengele, trhám dětem pr..., neudržel vážnou tvář nikdo v soudní síni."

  Tak to je pěkné vysvědčení pro české občany! Vidím, že LPA má pravdu: antisemitism je v české populaci stále živý a pouze si nasazuje pokrytecky masku zkroušenosti, když se mluví o těchto věcech. Rapeři dokazují, že jim není nic svaté a pár měsíců natvrdo by v naší mladé demokracii potřebovali jako prase drbání!

  OdpovědětVymazat
 3. I já jsem toho názoru, a něco napíšu, později večer nebo zítra.

  OdpovědětVymazat
 4. Zajimave. Prohledl jsem si ten klip a poslechl zhruba tretinu toho zaznamu.

  Nekolik poznamek - za prve me se zda, ze to opet bylo posuzovano kontextualne, tzn. ze pro nektere obcany plati pravo jinak, nez zase pro jine, treba na zaklade toho, jestli nekdo fetuje, chodi na vysokou skolu, nebo spolupracuje s cernochem. Jsem pravni amater, ale neni to neustavni?

  Za druhe, podle prubehu jednani se mi zda, ze v podobnych pripadech se nejedna o nejakou zvuli organu ci znalcu, ale ze proste oni pracuji s temi nastroji a zakony, ktere maji od zakonodarcu k dispozici a se kterymi pracovat musi a snazi se pracovat podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi.

  Za treti - my se zde bavime o tom, jak treba v USA by se tohle k soudu vubec nedostalo, kvuli jinemu pojeti svobody projevu. Dovedu si dobre predstavit, ze ackoliv by americky stat sve subjekty za jejich svobodny projev neperzekuoval, ze by je napriklad nejspis vyloucila skola, kterou navstevuji, nebo by si museli zajit k psychiatrovi, kdyby chteli pokracovat. Tam kdyz kazdou chvili nejaky magor strili kolem sebe, tak k podobnym projevum umeni nejsou taky prilis tolerantni. Ta zodpovednost prichazi z jineho smeru, tudiz ne od statu, ale ze soukromych vztahu.

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle se hlavne nemelo dostat do faze hlavniho liceni! Proboha!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Ha! U toho odkazu na Konečné řešení jsou vpravo texty z jejich alba Vzestup zla a další Řezníkovy texty. Tak to jsem si početl, přátelé! Nepochybuji, že zejména Starý pán bude nadšen!

  OdpovědětVymazat
 7. ten záznam mi nefunguje a nevím proč:-/

  OdpovědětVymazat
 8. Zkuste ho stáhnout na disk a přehrát až pak.

  OdpovědětVymazat
 9. dobrý nápad už to poslouchám thx

  OdpovědětVymazat
 10. Jít jen za za ostrý rep do vězení? Toto snad ani není normální tato republika je vážně ubohá !

  OdpovědětVymazat
 11. Pan Řezník se už se soudním procesem vypořádal po svém :-)
  http://www.youtube.com/watch?v=_7bOnB935CM

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>