DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 27. října 2011

Michal Mazel požaduje odstranění námitky podjatosti

Prostřednictvím svého zmocněnce, advokáta Pavla Uhla, se soudní znalec Michal Mazel domáhá odstranění odůvodnění námitky podjatosti. Tomu však, z pochopitelných důvodů, vyhovět nemohu.

Aktualisováno.
Pro úplnost zveřejňujeme i výzvu Michala Mazla obhájci Lucie Šlégrové. Má osm stran, z nichž významná část je věnována polemice s faktem, že při norimberských procesech nepůsobili židovští soudci a prokurátoři.

30 komentářů:

 1. Chápu to dobře? Jeden z důvodů, proč znalec Mazel je podjatý, že jeho jméno možná svědčí o židovském původu. Jestli to je skutečně tak, pak to je dost silná káva...

  OdpovědětVymazat
 2. technická.
  Proč se právník Mgr. Mazel nechává zastupovat právníkem? To se neumí obhájit sám? Dle údajů z ČAK vyplývá, že by to měl umět, na ochranu osobnosti je dokonce zaměřen, na rozdíl od pana advokáta Uhla:
  citace:

  Advokát

  Jméno Mgr. Michal Mazel
  Evidenční číslo 13419
  Stav aktivní
  Způsob výkonu advokacie samostatný advokát
  Ustanovování ex-offo Ano

  Zaměření
  01 generální praxe
  05 byty, bytové právo, nájem
  40 OCHRANA OSOBNOSTI
  67 správní právo
  72 ústavní právo

  T. Moláček

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě dodatek. Jednoduchým zadáním do živnostenského rejstříku jména "Michal Mazel" zjistíme adresu pana advokáta ve Vraném nad Vltavou:

  http://zivnostensky-rejstrik.cz/?sg=1&q=michal+mazel&q2=&si=&sc=&ss=&st=2&sa=1

  T. Moláček

  OdpovědětVymazat
 4. Stará právnická moudrost říká, že advokát, který se zastupuje sám, má za klienta osla. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to pravda.

  OdpovědětVymazat
 5. Dle textu mám pocit, že si to celé vypracoval pan Maasel a pan Uhl se jen podepsal, něco jako když ústavní stížnost vypracuje pan Pecina a podaná je jménem pana Kočí.

  Jinak souhlasím s p. Pecinou, že člověk židovského původu nemůže dělat posudky na extremisty.

  Pokud je pan Maasel tak bohatý a vydělává naprostou většinu příjmů jiným druhem podnikání, než je vypracování posudků a díky tomu, že ty posudky dělá a ztrácí jimi čas, se připravuje o příjmy, pak opravdu nechápu, proč se cpe do něčeho, co ho připravuje o výdělky. Možná, že proto jsou ty jeho posudky samé zmetky, že je šije narychlo, aby neztrácel čas a mohl dělat výnosnější činnost.

  Měl by se chovat jako správný žid a věnovat se kšeftování, protože posudky mu fakt nejdou.

  סילבן

  OdpovědětVymazat
 6. Advokát Mgr. et Mgr. se nechává zastupovat advokátem bez akademického titulu. Ža by byl pan Uhl tak skromný? Nebo lze být advokátem bez VŠ?
  T. Moláček

  OdpovědětVymazat
 7. TAk už jsem to zjistil. Za a) je správné. Pan advokát má dokonce dvě vysoké školy:

  http://www.akrhk.cz/web/structure/17.html
  T. Moláček

  OdpovědětVymazat
 8. Právě jsem chtěl poznamenat něco o tom, že mlčeti zlato; nemusí se každý chovat jako JUDr. PhDr. Henryk Lahola.

  OdpovědětVymazat
 9. JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola :-)
  T. Moláček

  OdpovědětVymazat
 10. My latiníci v takových případech říkáme doctor duplex, asinus triplex.

  OdpovědětVymazat
 11. článek - úvodník JUDr. Čermáka od strany 7 :-))
  http://www.cak.cz/files/177/BA_97_02.pdf
  T. Moláček

  OdpovědětVymazat
 12. pana Mazla zastupupuje pan Uhl z kancelare pana Rychteskeho? ... No myslim, z tohle docela staci na to udelat si obrazek o politicke (ideologicke) objektivite pana soudniho znlace.. tim spis v otazkach politickeho extremismu:-))
  ds

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Pecino, trochu nerozumím, proč sám sebe zastupující právník je osel. Můžete mi to přiblížit?

  OdpovědětVymazat
 14. Pane Pecino, trochu nerozumím, proč sám sebe zastupující právník je osel. Můžete mi to přiblížit?

  To je stará advokátská moudrost. Ve své věci nedokážete jednat s odstupem a děláte chyby.

  OdpovědětVymazat
 15. Ze stejného důvodu se doktorům medicíny nedoporučuje léčit svou rodinu nebo sebe. Ne že by se to dodržovalo, ale mít odstup je opravdu lepší.

  OdpovědětVymazat
 16. Ad nejnovětší podání Mazlova advokáta: pomalu ale jistě ze z tragikomedie stává fraška. Místo aby Mazel stručně, jasně a rozumně řekl "jsem podjatý/nejsem podjatý", tak celou nesmyslnou záležitost jenom víc a víc rozmatlává a nakonec nebude možno říci, kdo je v kauze větší šašek. Takhle by se znalec-profesionál chovat neměl.
  Kandidátem je samozřejmě i paní soudkyně. Na celkem logický dotaz obhajoby, zda není znalec ekonomicky závislý na zadavateli posudku (věcný problém), přerušila dotazování obhajoby a demonstrativně se před celou soudní síní zeptala znalce, zdali je jmenovaný znalcem (formální otázka, nijak vylučující věcný problém, navíc mi není jasné, proč se ptala, když to stejně věděla a mohla to nahlas deklarovat sama).

  OdpovědětVymazat
 17. V tom elaboratu je mimo jine usmevna ta zminka o zastrasovani. Tedy od nich to, zejmena v techto souvislostch, tedy opravdu sedi. Klasicke "zlodej krici chytte zlodeje"
  ds

  OdpovědětVymazat
 18. Uhl je pěkně otravný. Vyhodíte ho (s jeho nesmyslným požadavkem) z jedněch dveří, aby vzápětí vletěl do jiných a opět otravoval svými nesmysly o zadostiučinění.

  Maasel by se měl věnovat svému podnikání a neotravovat svět těmi fabulacemi o závadovosti, nebo se jednou dočká odměny, že se bude chlapec divit.

  OdpovědětVymazat
 19. Námitka odkazující na židovský původ (je jedno, zda opodstatněně či ne), je skutečně provokací, provokací zbytečnou a provokací zavánějící rasismem a rasismus podporující, viz výše zde presentované komentáře. Už se nediskutuje o kvalitě posudku, ale o údajném židovství jeho autora. Nechutné.

  OdpovědětVymazat
 20. Rasismus odvozuje hodnotu člověka od jeho původu. Nic takového neděláme, a to ani náznakem; pouze tvrdíme, že původ může v určitých situacích ovlivnit nestrannost znalce, to je vše.

  O kvalitě posudku se zde diskutovalo, a dospělo se ke všeobecnému konsensu, že je otřesná.

  OdpovědětVymazat
 21. František Novák3. listopadu 2011 10:45

  Námitka odkazující na židovský původ (je jedno, zda opodstatněně či ne), je skutečně provokací, provokací zbytečnou a provokací zavánějící rasismem a rasismus podporující, viz výše zde presentované komentáře. Už se nediskutuje o kvalitě posudku, ale o údajném židovství jeho autora. Nechutné.
  Zajímavý přístup. Kdyby se diskutovalo, zda je Němec, vadilo by Vám to? Kde se bere ten dvojí metr?
  Aha ... už vím ... protože se na židovský původ ptali také nacisté, tak autor dotazu je nacista a pouhým vznesením dotazu se dopustil trestného činu schvalování genocidia.
  Zní to jako hovadina? Ale celé to trestní stíhání s "vyvoleným" establishmentem a vlkodlakem na triku je postavené na této logice!

  OdpovědětVymazat
 22. Jak si vysvětlit komentář typu "Měl by se chovat jako správný žid a věnovat se kšeftování"?
  Kdyby se kvalita posudku měla odvozovat od toho, že je někdo "němčour" (rusák, cikán...), vadilo by mi to.

  OdpovědětVymazat
 23. To je samozřejmě rasistický komentář, na samé hranici toho, co jsem ještě ochoten na svém blogu tolerovat (a daleko za hranicí toho, s čím souhlasím).

  OdpovědětVymazat
 24. Já si teda nemyslím, že ten výrok je rasistický. Já znám pár židů v Praze, kteří se věnují kšeftování a jde jim to líp než by jim šlo třeba dělat posudky.
  Roubíček - topenářské práce; Vohryzek - výroba a prodej suvenýrů, pronájem bytů; Votruba - výtvarník. Prostě kšeftování židům jde nejlíp ze všeho.
  Vidět v tom rasismus, to už fakt hraničí se stejným pohledem na věc jaký má Maasel. Nazvat někoho židem a kšeftařem, není nic rasistického. Nazvat mě někdo židem, je mi to ukradené.
  Maasel by neměl dělat posudky ale kšeftovat, protože má k tomu nejlepší předpoklady, coby žid.
  Pokud pro Maasla není kšeftováním, vypracovávat pro policii, posudky na zakázku za velmi lukrativní a utajenou odměnu.

  OdpovědětVymazat
 25. Hlavně si prosím Vás opravte slovo "Aktualisováno". Přijde mi to, jak když čtu články malých dětí.

  OdpovědětVymazat
 26. Neopravím, odmítám používat bolševickou orthografii.

  OdpovědětVymazat
 27. Jak jste na to přišli ,že je žid ?
  Jste blbečci!!!!

  OdpovědětVymazat
 28. Mily "jste blbečci": Otazka po tom zda-li je nebo neni je z strany obhajoby zcela legitmni. Obhajoba ma pravo vznest dotazy smerujici k overeni, zda-li je soudni znalec dostatecne objektivni, nebo zda-li existuji duvody proc by objektivni byt nemel..

  Kdyby slo o sudetonemecky problem, spor, tak by se nad otazkou zda-li nema v dane veci prizvany znalec nemecky puvod nikdo nepozastavil a nechala by vsechny zcela chladne..

  tak zase nevymyslejte pro zidovstvo nejaky specialni rezim. Osobne se povazuji za sionistu a pritele zidu, ale na te otazce (namitce podjatosti) ze strany obhajoby nespatruji nic nelogickeho a neetickeho.

  OdpovědětVymazat
 29. "aby jste", "odstranil jej" (podání), a další hrubky, to už jsem dlouho nečetl. k tomu výzva na 8 stran... dobře jste udělal, že to tu visí, jen ať si lidi udlějí obrázek o některých advokátech.... vrána (mazel) k vráně (uhlovi)?
  k.l.

  OdpovědětVymazat
 30. sledoval jsem zatím pouze dva vaše souboje s advokáty - gavlasovou (u jakési přestupkové komise na youtube) a te´d uhlem, ale doslova se těším an adalší, protože je to jako když hraje barcelona s sk horní dolní. ovšem pro advokáty špatná vizitka. a ten podpis. :-))

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>