DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 22. září 2011

Za brněnský transparent první tresty

Překvapivě mírné tresty uložil Městský soud v Brně šesti osobám, které při prvomájové demonstraci nesly transparent s nápisem Evropo povstaň!; zdá se, že ani ta represe už není, co bývala.

Ze znaleckého posudku Ivo Svobody mám bohužel pouze fragmenty, ale i z nich je patrné, že podle názoru znalce je heslem Evropo povstaň! ve skutečnosti míněno Deutschland erwache!, takže se jedná o jasnou podporu neonacistického hnutí Národní odpor. Ne, opravdu nežertuji…!

Aktualisováno.

11 komentářů:

 1. Prosím o vyloudění příslušných textů a jejich zveřejnění zde!

  OdpovědětVymazat
 2. K tomu zatím nemám svolení, ale pokusím se ho obstarat.

  OdpovědětVymazat
 3. Normální bordel, nakonec učitelka zařve všichni ven /myšleno např z bazénu nebo hřiště/ a znalec uděja Juden raus. Je to fakt na palici, odvolací soud by měl finančně postihovat ty kteří prvoinstančně rozhodnou špatně.

  OdpovědětVymazat
 4. kdoví co ten znalec hulí, to je vrchol

  OdpovědětVymazat
 5. ...Někdo může i na kobyle rajtovat, jinému je zakázáno i stébélko přes cestu položit...

  ...ty náboženské svobody asi nepůjdou pár úkajnými znalci (od slova ukájet se) jen tak překroutit...

  Úkajní znalci zatím výklad náboženství neprovádí, ale až začnou, tak stát má konečně svůj KULT nábožensky podchycen... :)
  viz...Základní téma evropské konvokace která se konala v Praze ve dnech 1. - 3. 12. 2011 je: Evropo povstaň! a celé setkání má několik důrazů, které jsou podrobně rozepsány ve vizi konvokace.
  http://www.konvokace.cz/
  M.H.

  OdpovědětVymazat
 6. >>Z výslechu svědka Mgr. Michala Mazla také vyplynulo, že k německému nacionálnímu socialismu odkazuje řada hesel užívaných Dělnickou stranu. V této souvislosti zmínil zejména Nejvyšší ctí je naše věrnost -jako heslo SS, dále Evropo, povstaň. Za společnou Evropu našich lidí. -odvozené z hymny nacistické strany Deutschland, erwache! , dále Národní socialismus, hned! -převzaté z německé neonacistické scény Nationalsozialismus, jetzt! , s tím, že oba posledně jmenované slogany jsou užívány k vytvoření evropské identity neonacistů. Podobně je v tomto prostředí používán termín Pevnost (Festung) Evropa , který se vžil pro soustavu opatření všeho druhu proti neevropským vlivům. [365] Co do symbolů užívaných Dělnickou stranou tedy Soud uzavřel, že i ty zřetelně navazují na některé symboly německého nacionálního socialismu, příp. neonacismu<<
  http://kraken.slv.cz/Pst1/2009

  OdpovědětVymazat
 7. http://www.kszdar.cz/akce/evropo_povstan hmmm?

  OdpovědětVymazat
 8. Neměl by konečně někdo nahlas říci, že "Evropo, povstaň!" se německy řekne "Europa, stehe auf!", zatímco "Deutschland erwache!" znamená "Něměcko, probuď se!"? Jak může někdo říci, že "Europa, stehe auf!" = "Deutschland erwache!"?

  OdpovědětVymazat
 9. Tak pokud to tady čtou "pravicoví extremisté", tak jistě ocení informaci, že Foucault, kterého znalec Svoboda cituje jako metodologickou autoritu, byl (dle wikipedie) komunista, homosexuál a zemřel na AIDS.

  OdpovědětVymazat
 10. Foucault je tam jen jako okrasný prvek, aby text vypadal odborně; žádná diskursivní analysa se u Svobody nekoná. Spíš Svatá inkvisice.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>