DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 1. září 2011

Sprostí podezřelí žalují ministerstvo vnitra

Včera byla podána žaloba na ochranu osobnosti, jíž se dvojice sprostých podezřelých David K. a Lucie Š., kterým byly policií sejmuty otisky prstů a odebrány vzorky DNA za to, že na shromáždění drželi vlajku Dělnické strany, domáhají omluvy a jejich zničení.

Se žalobou je spojen návrh na přerušení řízení a předložení věci Ústavnímu soudu s návrhem na zrušení § 65 zákona o policii, který tyto zcela nepřiměřené a svévolné odběry biologického materiálu umožňuje. Judikatura ESLP je jednoznačně na naší straně, uvidíme tedy, v jakém světle se předvede Městský soud v Praze.

11 komentářů:

 1. Dovolte laický dotaz - jak se soud postaví k textu v angličtině, co máte v žalobě? Je běžné v žalobách citovat v cizích jazycích?

  OdpovědětVymazat
 2. Judikatura se u soudu nedokazuje, takže použití authentického znění je, myslím, ok.

  OdpovědětVymazat
 3. je bezne,kdyz sympatizanti neonacizmu,tj.delnicke strany,za kterou se neonacisticke hnuti ukryva,zaluji stat, ktery se jen brani odpadu jako jsou oni???moje plet ma bilou barvu a hnusi se mi bili lide,kteri odsuzuji jen kvuli barve pleti a predsudkum-sami se pravdepodobne chovaji hure nez jimi nenavideni spoluobcane-lide jako my... jste ubozi ze se stavite zrovna za delnickou stranu-ubozaci...

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymnímu,
  pokud se Vám něco hnusí, je to jen Váš názor, že ale nutíte Vaše "hnusení" sdílet s ostatními omezováním jejich občanských práv mne opravdu zhnusilo natolik, že jsem Vám to musel napsat...

  Že by se ale nějaký podobně "hnusený" představitel odkojenců komunismu neozval, jsem ani nečekal... :)

  Aneb, Se zbytky komunistického hnusu na věčné časy dokud nevyhynou!!!

  Takže díky za kulturní vložku o omezování občanských práv...

  M.H.

  OdpovědětVymazat
 5. Dobry den. Jmenuji se Robert Dvorak a plne s podanim zaloby souhlasim. Nevidim duvod proc by policie mela tem dvema odebirat vzorky DNA jako by se jednalo a zlocince nejtezsiho kalibru. Mily ANONYNYME. Pokud jsi takovy ignorant a srab ze se pod svuj nazor stydis i podepsat,tak pak snad uz nikdy nikam nevkladej sve komenty a uz vubec ne s vulgarnimy vyrazy a osocovanim. Takovych srabu i s bilou barvou pleti jak pises mame plnou republiku bohuzel. Take by si si mel precist rozdil mezi nacismem a nacionalismem,pokud to ovsem Tva hlava pobere?! Pane Pecino,Vam drzim palce at vse pro Lucii a Davida dobre dopadne.

  OdpovědětVymazat
 6. Tomáš Marný2. září 2011 9:09

  Pro anonyma z 23:25: a co třeba sympatizantům neonacizmu vzít právo na obhájce? A třeba zavést automatickou prezumpci viny, když je to takový odpad? Šlo by to - co Vy na to?

  OdpovědětVymazat
 7. Držím palce, ale obávám se, že to bude muset dojít až na to nejvyšší místo, kde ČR prohraje ! V této zemi jsou bohužel už dlouhodobě pošlapována práva slušných lidí !Přeji mnoho zdaru a sil !

  OdpovědětVymazat
 8. Zaujímalo by ma, o čo opierate právny názor, podľa ktorého sa zákon č. 82/1998 Sb. nepoužije v prípade, ak žalobca nepožaduje primerané zadosťučinenie v peniazoch. Ja to v § 31a neviem nájsť...

  OdpovědětVymazat
 9. Rozhodovací praxe se zatím přiklonila k tomu, že jiná forma reparace se musí žalovat jako ochrana osobnosti. Moc praktické to tedy není, ale co naděláte.

  OdpovědětVymazat
 10. Dobrý den,
  zajímalo by mne zda sběr otisků prstů a biometrických údajů pro účel vydání pasu se u nás netluče s nějakým jiným zákonem na ochranu soukromí? Biometrické pasy jsou prý dnes povinné v celé EU, co jsem četl na internetu, třeba v Německu to někdo dal k ústavnímu soudu, nevíte jak u nás? Jak jsem se informoval, úřad vydávající pasy by měl do 2 mes. všechny údaje(otisky) samzat, ale dá se mu věřit?
  Samotná idea nedáš otisky - nedostaneš pas se mi vůbec, vůbec nelíbí.
  J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proti snímání otisků pro účely vydání pasu nic zásadního nemám: z papilárních linií nezjistíte, nemá-li daná osoba např. sklony k protisystémovým politickým názorům. Z DNA ano (třebaže to možná dnes ještě nedokážeme stanovit).

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>