DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 22. září 2011

Budeme mít dalšího politického vězně?

Protože policie zjevně nemůže jednoho z organisátorů šluknovských nepokojů Lukáše Kohouta stíhat za jeho politickou činnost, rozhodla se dostat ho do vazby za úvěrový podvod. Podaří-li se jí toho u státního zastupitelství a u soudu skutečně dosáhnout, je stav právního státu v této zemi ještě horší, než jsme se doposud měli důvod se domnívat.

Aktualisováno.
Státní zástupce podnětu k podání návrhu na vzetí do vazby nevyhověl.

7 komentářů:

 1. Taky mě to napadlo hned po přečtení. Ale není třeba hned za vším hledat spiknutí. Policisté dávají běžně zcela excesivní podněty k podání návrhu na vazbu, jen aby vykázali činnost. Když to pak státní zástupce nebo soud shodí ze stolu, pak policisté ukáží na ně a tvrdí, že policie tvrdě pracuje a ti zlí státní zástupci/soudci je brzdí v rozletu.
  Nedávno chtěl policejní orgán poslat mého klienta do vazby s odůvodněním, že klient pečuje o dítě (a nešlo o případ pohlavního zneužívání). Jak se z toho dal vydedukovat důvod vazby, nechtějte po mně vědět, já to taky nepochopil.

  OdpovědětVymazat
 2. Ale není třeba hned za vším hledat spiknutí.

  Nevím, ale spíš uvěřím černé helikoptery než tomu, že podnět na vzetí do vazby nesouvisí s tím, že Kohout organisoval ty demonstrace. Připomínám, že škoda měla být cca 35 000 Kč.

  OdpovědětVymazat
 3. Neříkám, že je Váš scénář absolutně vyloučený. Ale držím se Occamovy břitvy a hledám zpravidla jednodušší vysvětlení. A nutně bude mnohem jednodušší vysvětlení (a bližší české realitě), že si nějaký policista řekl "a hele, to je ten z těch demonstrací, já to radši napíšu, ať nikdo pak neřekne, že jsem nebyl aktivní", než že v tom hrálo roli promyšlené spiknutí.
  Výsledek je velmi podobný, ne-li totožný, ale mechanizmus je odlišný.
  A přísně vzato nelze samozřejmě ani vyloučit, že tam je opravdu nějaký důvod vazby.

  OdpovědětVymazat
 4. Jak píše Tomáš Marný, policie je občas nadmíru aktivní. Před dvěma roky jsem byl okraden o peněženku ve Spálené v Praze - ten den mi manželka dala svou platební kartu, abych vybral z bankomatu, neb ona ten den nemohla a potřebovala hotovost. Krádež jsem poslušně nahlásil v Bartolomějské (dodnes depresivní interiér), manželčina karta zneužita nebyla. Poctivě jsem oznámil obsah ukradené peněženky, při výslechu se policistka nepozastavila nad tím, že jsem u sebe měl manželčinu kartu. Po týdnu se ale ozvala, abych se dostavil k vysvětlení. Vyšetřovatelka mi oznámila, že mě obviní z t.č. neoprávněné držení platební karty - přiznám se, že o existenci tohoto t.č. jsem nevěděl, ani mě nenapadlo, že nelze zapůjčit platební kartu, avšak pochopitelně neznalost zákona neomlouvá. Po výslechu manželky od toho ale nakonec upustili.

  OdpovědětVymazat
 5. Škoda. Mohli mít další vyřešený případ do statistiky.

  OdpovědětVymazat
 6. Útočníci ve Varnsdorfu zbili jmenovkyni Kohouta. To máš za syna, řekli

  http://zpravy.idnes.cz/utocnici-ve-varnsdorfu-zbili-jmenovkyni-kohouta-to-mas-za-syna-rekli-123-/krimi.aspx?c=A110923_130222_usti-zpravy_oks

  Jmenovat se stejně jako se jmenují extrémisti asi v dnešní době bude docela riskantní. Například jmenovat se stejně jako T.P. muže dotyčného dostat i do vazby :)

  OdpovědětVymazat
 7. Jmenovat se stejně jako se jmenují extrémisti /// extrémisti? :D

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>