DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 17. srpna 2011

Vrchní soud v Praze, parodie na nestrannou justici

Jak to dopadne, když senát složený ze tří (!) exkomunistů rozhoduje spor mezi disidentkou a normalisační zpěvačkou, lze zjistit tady.

S tímto soudem lze opravdu rozumně učinit jediné: okamžitě zrušit a jeho soudce zaměstnat jako vrátné nebo uklízečky.

13 komentářů:

 1. Tomáš Marný17. srpna 2011 9:06

  Pokud jsem to správně pochopil (ona tahle shrnutí od vyšších isntancí bývají někdy ošidná, pokud jde o detaily), tak Kubišová nepravdu pronesla. Je pravdou, že účinek na pověst žalobců byl limitně blízký nule, ovšem oni taky nechtěli relutární satisfakci.
  Ať si o zúčastněných nebo o VS myslím cokoli, zveřejnění opravy jako reakce na zveřejnění nepravdy není až tak excesivní.
  Jinak mám slabost pro anglosaskou právní kulturu a v odůvodněných případech např. jejich rozsudky o relutární satisfakci ve výši 1 libry. Takto spravedlivého řešení by se patrně žádný český soudce neodvážil.

  OdpovědětVymazat
 2. Mne prijde, ze pani Kubisova lhala, takze soud o omluve rozhodl spravne. A to, ze tam sedeli nejaci exkomuniste na to podle vseho nemelo zadny vliv.
  Je sice trapne, jak se Vondrackova neustale s nekym soudi, ale to je, rekl bych, druha vec.

  Prijde mi, pane Pecino, ze vase uvahy vedou opacnym smerem, nez by mely. Misto toho, abyste zhodnotil nejaky rozsudek, a po vyhodnoceni, ze byl chybny, se patral po tom proc (a dosel k zaveru, ze to je proto, ze tam sedi exkomuniste), tak uvazujete druhym smerem. Sedi tam komuniste, tudiz musi byt rozsudek chybny, z principu, jsou to preci exkomuniste.

  OdpovědětVymazat
 3. Já si o tom rozsudku ale i věcně myslím, že je nesprávný.

  Ovšem stejně alarmující je, že justice v tomto provedení je pokračováním husákovské normalisace jinými prostředky: je nemístné, aby takto složený senát rozhodoval tento druh sporu.

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Marný17. srpna 2011 10:18

  No dobrá, tak byl podle Vás nesprávný, ale proč? K. řekla, že ji kvůli čemusi žalují. Oni ji ale kvůli tomu nežalují. Tedy šlo o nepravdivý výrok (alespoň budu-li věřit shrnutí děje z pera VS). V čem je problém?

  OdpovědětVymazat
 5. Výrok byl možná nepravdivý, ale byl také zcela nezpůsobilý objektivně zasáhnout do práva na ochranu osobnosti.

  OdpovědětVymazat
 6. Mám v tom trochu nejasno, uvádím odkaz na dnešní článek na lidovkách.cz, dle kterého má paní Kubišová zaplatit soudní výlohy ve výši 45.000Kč. Jedná se o týž spor nebo o jiný?
  T. Moláček

  http://www.lidovky.cz/sbirka-na-kubisovou-zaplati-desetitisice-za-soud-s-vondrackovou-ph0-/lide.asp?c=A110817_072855_lide_OGO

  OdpovědětVymazat
 7. Když v Montrealu v Place Des Jardin za hlubokého komunismu poletovala Vondráčková s pirátskou šerpou či čelenkou na hlavě zkoušejíc vypadat mladě a jít s dobou, ptali jsme se jí ...a kde jste nechala paní Kubišovou? Jo, to jste zespali dobu, zněla odpověď tehdy komunisticky pozitivně naladěné zpěvačky, přítelkyně pana z vedení tehdejšího českého politbyra. Ani se tudíž nedivím, že paní Kubišová neměla zájem vystupovat s někým, kdo byl politicky na opačné straně spektra a lezl komunistům do prdele jen aby mohl(la) prozpěvovat častušky, líbit se pánům u válu a vystupovat na celkem podřadném podiu v Montrealu. Podle mne morálně je paní Kubišová na nesrovnatelně vyšší úrovni než ten její zbolševizovaný protějšek a nepřekvapuje mne, že komunistickým soudcům tento její morální náskok nic neříká. Dokud takovíto soudci budou v naší justici existovat, nic se u nás nezmění a žalujících šmejdů bude víc a víc. Být komunistou znamená akceptovat svinstva a křivárny a takovíto povahově pokroucení charakteři nemají v soudnictví co dělat. Pokud jim někdo rozumí, akceptuje je a ztotožňuje se s nimi, je jen mladý naivní neinformovaný bulík, kterému nedochází, že pomáhá budovat v Česku to, co jsme tam měli a co díky Havlovi stále ve větších dávkách dnes i máme. Hans Newmayer, Montreal.

  OdpovědětVymazat
 8. TP:

  "je nemístné, aby takto složený senát rozhodoval tento druh sporu."

  To je, ale co s tím navrhujete dělat?

  (Za předpokladu, že komunistické soudce jsme už pardonovali a vrátit to nejde a sestavovat senáty podle kritéria byl/nebyl by bylo napadeno jako zasahování do osobnostních práv a odporující zásadě "nikdo nesmí být odňat svému soudci", tj. bylo by účelové. Je to stejné jaako tvrdit, že rodičovské spory by neměly řešit muži/ženy, protože na to mají mužský/ženský pohled na věc).

  OdpovědětVymazat
 9. Exkomunisté by neměli soudit vůbec, morální právo k tomu ztratili, a když už, tak aspoň ne spory, kde jde o věc, ve které nemohou být nestranní. Mimochodem, tři soudruzi seděli i v senátu, který zamítl Hučínovu žalobu na BIS.

  OdpovědětVymazat
 10. No jo, ale tuhle možnost jsme propásli. Kdo vůbec sestavuje senáty? Předseda soudu?

  OdpovědětVymazat
 11. Komunisté ztratili morální právo působit v justici už proto , že svým členstvím v KSČ vyjádřili loajalitu zločinnému totalitnímu režimu.Jsou to lidé , jejichž morální a mravní kvality jsou tak mizivé , že je i dnešný zločinný režim(mafiánsko - estébácký) používá , když je třeba někoho nepohodlného sociálně a fyzicky zlikvidovat.
  A oni tuto "státní zakázku" s vidinou vlastního prospěchu rádi přijmou!Můžeme poděkovat Havlovi , že jim umožnil stálý vliv a moc.Na mě předseda OS v Semilech estébák Slavomil Strnad , předseda KS v Hradci Králové , předsedkyně NS a buzerant Pospíšil nasazují samé komunisty , estébáky a kamarády podvodníky z Plzně.Spolužák buzeranta Pospíšila Pavel Jandura(OS v Semilech) lže , podvádí , krade(zamítá všecha moje odvolání , dovolání i TO a nařizuje zjevně nezákonné a smyšlené exekuce!) a buzerant Pospíšil ho kryje!!!
  Josef Langhammer

  OdpovědětVymazat
 12. Byvali komunisticti soudci jsou jiste v teto kauze podjati, kolaborantska Star je jim blizka. Jako pouhy pozorovatel nejsem v posici profesionalniho usudku, ale mohu vyjadrit moralni ohodnoceni.
  Na anglicke wiki je stranka venovana pani Vondrackove a pod clankem muze ctenar vyjadrit svuj nazor poctem hvezdicek. Dala jsem ctyri...

  Pro hrave hvezdickare,

  http://en.wikipedia.org/wiki/Helena_Vondr%C3%A1%C4%8Dkov%C3%A1

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>