DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 9. srpna 2011

Soudružka soudkyně definitivně není podjatá

Čekali jsme snad něco jiného? Já nikoli: Ústavní soud potvrdil, že bývalá členka KSČ, soudkyně Krajského soudu v Hradci Králové Věra Adámková není podjatá a může bez problémů soudit spor mezi sudetoněmeckou rodinou a českou vodárenskou společností.

Odůvodnění je šestistránkové a i když se pokouší argumentovat ve smyslu, že námitka členstvím v KSČ není dostatečně konkrétní, nemám pocit, že by se s většinou námitek ústavní stížnosti vypořádalo; spíš je, jak české soudy s oblibou činí, prostě pominulo.

Aktualisováno.
Zde je k tomu zpráva ČTK.

3 komentáře:

 1. Rozumné rozhodnutí (u dr. Janů ostatně nepřekvapí). Jakkoli mi je sympatická snaha p. Peciny o vnesení světla do komunistické minulosti soudců, pak konstrukce podjatosti v této kauze je opravdu hodně přitažená za vlasy.

  OdpovědětVymazat
 2. trochu neadresně popsáno zde... http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/soud-clenstvi-v-ksc-nevylucuje-soudce-z-kauz-sudetskych-nemcu_209131.html

  Zajímavé, že soudcům nevadí formálnost třeba při neprokázaném členství v DS a uvedou ho jako důvod k potvrzení rozpuštění politické strany, obvzláště pak je to zarážející, pokud se členové DS pouze zúčastňovali schůzí stejně jako soudružka Adámková...
  Zajímavé, jak může být metr dlouhý u Ústavního soudu, jednoho na něm i oběsí, pokud budou chtít...
  Ale jestli to není tím, že soudruzi u Ústavního soudu jsou soudruhy, či odchovanci a odkojenci právních fakult také jen "formálně".
  M.H.

  OdpovědětVymazat
 3. Je velice zajímavé a v žádném případě ne náhodné , že na politické procesy KS v Hradci Králové vždy nominuje komunistu(ku) , estébáka nebo lháře , podvodníka a zloděje z Plzně , případně na politický proces dosadí na soud místně podřízený svůj vychovaný kádr z plzeňské "univerzity".
  Mohou si to dovolit , protože vědí , že homosexuál Pospíšil i Ústavní soud své spolužáky a stranické kolegy(bolševiky , modrobolševiky a jejich potomky)nedají.V mých soudních sporech na mě homosexuál Pospíšil nasazuje vždy kamaráda , lháře , podvodníka a zloděje z komunistickoestébácké plzeňské "univerzity" Pavla Janduru , působícího "oficiálně" u OS v Semilech , řízeného komunistou a estébákem Slavomilem Strnadem , který zamítá i všechna moje odvolání , dovolání i TO a nařizuje evidentně nezákonné a smyšlené exekuce!!!
  "My máme dlouhodobě celou justici", že ano homosexuále Pospíšile.Ti co si myslí , že to není jejich problém , ať se zkusí té bandě zločinců postavit a uvidí , co vše je v tomto ABSURDOBORDELISTÁNU možné.Jak říkal před pár lety opilý soudruh Topolánek na videu z oslavy politických špiček a zbohatlíků z mafiánskoestébáckého "kapitalismu"."Češi jsou zbabělé ovce , které si nechají líbit úplně vše".Samozřejmě nevěděl , že se video dostane na veřejnost , a tzv. "oficiální masová média" tomu nevěnovala žádnou pozornost.
  Bohužel měl pravdu!Záměrně nechali soudruzi Topolánek , Kalousek , Nečas , Drábek i další zločinci zkolabovat státní rozpočet i průběžný důchodový a solidární systém , fungující mnoho desetiletí nejen u nás , ale v celém vyspělém světě , zkolabovat nesmyslnými výpadky daní(snížením) a zastropováním(snížením) odvodů na sociální a zdravotní pojištění od "elit" mafiánskoestébáckého kapitalismu.A kdo tyto i další zlodějny platí?!No přeci ovčané , kteří se svých práv stejně nikdy u jejich justiční mafie nemohou v případě potřeby dovolat!!!
  Občané na Islandu vyměnili vládu , změnili Ústavu a dohnali k odpovědnosti zkorumpované politiky , keří dnes sedí ve vězení!To vše během dvou let!!!Proč to nezkusit také?!
  Josef Langhammer

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>