DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 7. července 2011

Ludmila Brožová-Polednová neuspěla ve Štrasburku

Samotné rozhodnutí zatím není k disposici, pouze tisková zpráva ministerstva, avšak podle toho, co se v ní uvádí, se zdá, že ESLP odmítl všechny námitky bývalé komunistické prokurátorky a neposkytl jí ochranu.

Pokládám to za správné, mám navíc za to, že uložený trest byl, s úvahou všech započtených amnestií, relativně velmi mírný, a udělená milost presidenta republiky skandální. Jakkoli není obvyklé posílat do vězení odsouzené v jejím věku, trestný čin, kterého se Polednová dopustila svou aktivní účastí v monstrprocesu se skupinou Milady Horákové, je natolik závažný, že tento mimořádný postup ospravedlňuje; nepřiměřeně tvrdým by patrně nebylo ani uložit trest doživotní.

Bylo by to varováním i pro ty dnešní soudce a státní zástupce, kteří, ač v prostředí demokracie a deklarované nezávislosti soudní moci, pracují na politickou objednávku a posílají do vězení každého, na koho státní moc ukáže a označí ho za extremistu. Stanout před soudem by tak jednoho dne mohli i státní zástupkyně Galková a soudci Vávra, Bártová nebo Schinzelová, stejně jako další, kteří se zpronevěřili svému poslání a zapojili se do čarodějnických procesů s oposicí.

Zdá se to být fantasmagorií bez nejmenšího podkladu v realitě? I v r. 1950 se tak musela jevit možnost, že jednou skončí před soudem a za mřížemi mladá a nadějná dělnická prokurátorka Brožová…

4 komentáře:

 1. Ano a proto si takové jakou jsou státní zástupkyně Galková a soudci Vávra, Bártová nebo Schinzelová zapamatujme, přijde totiž čas a budou za zpronevěření svému poslání a zapojení se do čarodějnických procesů s oposicí odzubeni tresty soudními...
  Naše opovržení již mají dlouho, chodíme se na ně koukat jak na přežívající dronte mauricijské, známé spíše jako blbouni nejapní, kterými skutečně jsou....

  M.H.

  OdpovědětVymazat
 2. Je třeba tyto zločince ze státní správy , vlády , policie a justice ČR usvědčovat , nahrávat.Však on přijde jejich čas!
  Josef Langhammer

  OdpovědětVymazat
 3. I trest doživotní by pro Polednovou byl mírný, oni neměli nad nikým slitování a při a po převratu si zajistili všemi prostředky včetně bezzubého protikomunistického zákona, že nebudou řádně potrestáni. Klausova milost je projevem toho, že i tento člověk za jejich vlády ničím netrpěl.

  OdpovědětVymazat
 4. Je to nemorální, možná že výstižnější by bylo nemravné, když hlava tzv. demokratické země a to beze studu "naděluje milost" komunistické prokurátorce, která rozhodovala o tom kdo bude popraven a kdo bude JEN "ubit" v komunistickém koncentráku..zajímalo by mě v jakých podmínkách žil a z jaké je rodiny Klaus - jestliže má "takovouhle" morálku, a je tak svolný se vším tím "komunistickým svinstvem", no tak z toho je evidentní - co to mohlo být za rodinu?
  Dubanová

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>