DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 13. července 2011

Luboš Patera uspěl u Ústavního soudu

Ty rozsudky neznám, ale velmi živě si je umím představit, včetně jejich původců, oslíma ušima mnohdy i vícekrát dekorovaných soudců Obvodního soudu pro Prahu 2.

Jak se dá zjistit analysou četkové zprávy, Luboš Patera, právní aktivista a člen sdružení K213, byl se svým nárokem na náhradu imateriální újmy za 16 let průtahů v opatrovnickém řízení nejprve zcela odmítnut, a odvolací soud poté rozsudek změnil tak, že mu přiznal polovinu tabulkové sazby, protože spor byl prý složitý a pro stěžovatele neměl zvláštní význam. Jistě: vždyť šlo jen o výchovu jeho syna, nic důležitého!

V pozadí cítím i prvek osobní msty, tedy něčeho, co je u českých soudců velmi běžné: mám proto pro L. Pateru pochopení a držím mu palce. Sám jsem nedávno zažil pomstu komunistických soudců Průchy a Vlašína, tedy, mezi námi, hajslíků non plus ultra, kteří v odvetu za to, že jsem odkryl jejich minulost, v přímém rozporu s nálezem Ústavního soudu zamítli mou kasační stížnost, jíž se domáhám seznamu komunistických soudců u Vrchního soudu v Olomouci. Seznam už byl zveřejněn, o ten nejde, jen o náklady, v součtu arci nikterak zanedbatelné.

Luboši Paterovi vyhověl až Ústavní soud, zda vyhoví (podruhé) i mně, je otázka.

Aktualisováno.
Nález byl publikován.

3 komentáře:

 1. Luboš Patera, pokud vím, není členem K 213, ale své organizace Spravedlnost dětem. Ta sice s K 213 často fakticky spolupracuje, Patera si však navenek udržuje od K 213 určitý distanc a má "vlastní politiku", mj. navenek mírnější a kultivovanější tvář než K 213.

  OdpovědětVymazat
 2. České soudy vyčerpaly svoje finanční limity přiznáním velkého odškodnění pan Paterové, tak na pana Pateru už jim moc peněz nezbylo a nejraději by ho potrestali za jeho soudní výhru jenom písemným uznáním průtahů.

  Pan Patera svojí politikou ze sdružení Spravedlnost dětem udělal nakonec skupinu jenom málo členů (5?).
  Cenzurou v diskuzi omezil i zakládajícího člena a dalšího vítěze ze Štrasburku.

  Nicméně už z principu mu přeju oprávněné zadostiučení a úspěch před výstupy zmetkovité justice.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>