DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 2. června 2011

NSS: Odměny zaměstnanců veřejné správy nejsou tajné

Pátý senát Nejvyššího správního soudu tak rozhodl ve věci sporu L. M se zlínským magistrátem o výši mimořádných odměn vyplacených vedoucímu informačních systémů.

Čteme-li v rozsudku, že příslušný vedoucí pracovník zavinil pokutu městu od ÚOHS ve výši 345 tisíc korun, za což mu bylo sníženo osobní ohodnocení o cca 10 000 Kč (avšak na mimořádných odměnách přesto inkasoval za sedm let více než milion korun), učiníme si o hospodaření na zlínském magistrátu celkem plastický obrázek. Bohužel, výši úplatků za jednotlivé veřejné zakázky podle InfZ zatím zjišťovat nelze; jediné, co můžeme, je nominovat příslušného úředníka na cenu Zlatý klokan – i když, v porovnání s pražskou konkurencí nemá zlínský korupčník zřejmě šanci.

2 komentáře:

  1. Já vím. Ale naštěstí uvědomělé povinné subjekty vědí, že je-li v rozporu právní názor správního úřadu a soudu, k prvému se nepřihlíží.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>