DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 11. dubna 2011

Stwora patří za mříže

Konečně tu máme usnesení odvolacího soudu v kause popírače Stwory, o němž jsme již stručně referovali. Krajský soud v Praze vysvětlil, že svoboda slova není bezbřehá (klasika českých soudních síní) a jakákoli veřejná diskuse o holokaustu, která by došla k jiným než oficiálním závěrům, je trestná. Nemohu si pomoci, ale silně mi to připomíná cosi z doby komunismu: i tehdy se diskutovat smělo, avšak jen ve vymezených mantinelech (říkávalo se jim konstruktivní kritika) a s předepsaným, Stranou aprobovaným výsledkem.

6 komentářů:

 1. Když pan Stwora dospěl k prvnímu stání, ještě by se to v rámci našich mezí dalo chápat, toto už chápat nedokážu. Z celého řízení je jen taková fraška a tahanice kvůli pár slovům, která nikoho neuráží ani neponižují.

  Zákaz pochybnostem o holokaustu je problémem sám o sobě. Když se nepovoluje ani takováto kritika, která je navíc v mezích "konstruktivity", tak je to docela smutné.

  Doufám, že pan Stwora odejde od soudů se zprošťujícím rozsudkem.

  OdpovědětVymazat
 2. No hlavně je zřejmé, že když jde k tomu soudu už potřetí, že je nesmírně důležité zakázat o tom psát, mluvit nebo diskutovat. To se pak budou ptát "proč?" i ti nekonspirativci!

  OdpovědětVymazat
 3. Být soudcem 1. stupně, tak řízení přeruším a předložím věc Ústavnímu soudu poté, co mi nadřazená instance zakázala ústavně-konformní výklad sporného §u.

  OdpovědětVymazat
 4. Některé pasáže rozsudku jsou docela mrazivé: "...Tedy je zřejmé, že v tomto směru je přímo ze zákona svoboda slova jednoznačně omezena a nemůže být předmětem jakýchkoli polemik..." "...zákon vylučuje takové téma diskutovat v tom smyslu, že by bylo jakkoli zpochybňováno..."

  Na druhou stranu je fakt, že soudci tento zákon nenapsali.

  OdpovědětVymazat
 5. Ty soudy si už opravdu dělaj co chtěj http://www.radnice-litvinov.cz/12420112

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>