DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 17. dubna 2011

Soudružko učitelko, je pan režisér hrdina?

Na tuhle větu z Trháku jsem si vzpomněl nad žádostí o informace, kterou poslal občan Alois Hlásenský svému ministru spravedlnosti a ve které mu položil jednoduchý dotaz, zda je Ing. Jiří Fiala politický vězeň.

Velmi dobrá otázka (i když, technicky vzato, jistě ne podle InfZ), a není divu, že odpovědi na ni se ministerstvo raději vyhnulo. Protože – Ing. Jiří Fiala je politický vězeň, což všichni víme, ale zároveň to nelze říct nahlas.

V moderní době totiž političtí vězni neexistují, a čím tužší diktatura, tím nižší je možnost, že by kdokoli na oficiálním místě něco takového připustil. V České republice nejsou žádní političtí vězni, tak jako nejsou v Barmě, v Bělorusku, na Kubě a v Severní Koreji, samozřejmě!

Rozdíl je jen v tom, jak se povede tazateli, který otázku položil, a v tomto směru bych byl optimistou: pan Hlásenský s největší pravděpodobností nebude uvězněn a nestane se tak dalším obyčejným, nepolitickým vězněm.

3 komentáře:

  1. Je pochmurné, že se vůbec takovýto otřesný případ může stát. Bez omluvy. A aktivity sdružení K213 podporuji, dělají dobrou věc.

    OdpovědětVymazat
  2. Stejně jako se v moderní době nevyhlašuje válka. To patřilo do starých slušných dob před rokem 1918.

    OdpovědětVymazat
  3. Jiří Fiala je především těžký psychopat, žádný aktivista, či politický vězeň, jenom sebestředný blbec, který nejdříve zkazil život svým dětem a své manželce a potom se soustředil na destrukci svého života. Prostě blb

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>