DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 26. dubna 2011

Pomáhat a tajit

Policejní presidium podle očekávání odmítlo mou žádost o informace, a nejenže mi požadované informace neposkytlo, ale utajilo dokonce i jejich existenci. Proti rozhodnutí jsem se ihned odvolal (chyby v datu si nevšímejte, opravdu mne nenapadlo, že dnes není pondělí).

5 komentářů:

 1. a margo, inter alia, per nefas, per exemplum, diskrepance, konfabulace... - je-li úředním jazykem čeština, nevím, proč tolik cizích slov a latinských frází - porozumění to určitě neslouží.

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud snad něčemu nerozumíte, rychlou jazykovou pomoc hledejte zde.

  OdpovědětVymazat
 3. Jan Potměšil27. dubna 2011 14:14

  Ale rozumím, říkám si však, zda je třeba z toho dělat ouřadu kvíz a co tím má být sděleno.

  Co se věci samé týče, jsem však na výsledek řízení zvědav - obávám se, že bude třeba jít až k MS. Obecně však platí, že má-li směrnice/vnitřní předpis účinek navenek, musí být poskytnuta.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak vidíte. Vy tomu rozumíte, a přitom tvrdíte, že to pro adresáta, ministerstvo vnitra, je příliš složité.

  Kdybych oslovoval jiný než ústřední správní úřad, patrně bych místo "per nefas" napsal "neoprávněně" a místo "konfabulace" "blábol" :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, slovu blábol je rozumět mnohem lépe!:-) Bohužel, v některých vybraných případech, je nelze užívat obousměrně, byť by si to některé slovní saláty zasloužily.
  JP

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>