DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 14. dubna 2011

Ministerstvo spravedlnosti musí zaplatit za průtahy stotisícovou náhradu

O takových rozsudcích je věru příjemno referovat: Městský soud v Praze přiznal poškozenému za průtahy v řízení u Krajského soudu v Brně, které začalo v září 2004 a doposud nedospělo ani k začátku dokazování, náhradu 82 500 Kč (jež s úrokem z prodlení dosáhne přibližně sto tisíc korun). Prvoinstanční soudkyně Šárka Henzlová (známá svou hloupostí, za kterou na tomto serveru dostala v soutěži o Osla měsíce doživotní imunitu – musí se dostat i na jiné) přitom nejprve nepřiznala žádnou náhradu s vysvětlením, že pět let přece nejsou žádné průtahy, a ve druhém kole, když ji odvolací soud zavázal právním názorem, že k průtahům v řízení došlo, se pokusila aspoň snížit náhradu na minimum a šikanosně žalobci nepřiznat náklady řízení.

4 komentáře:

 1. Ještě bylo vhodné, aby ministerstvo tvrdě po soudcích, kteří průtahy zavinili, požadovalo regresní úhradu.

  OdpovědětVymazat
 2. To smí jen v případě, že byli kárně odsouzeni (§ 17 odst. 2 ZOŠ). Vedu těžké polemiky s těmi, kteří to pokládají za projev soudcovské nezávislosti; já to pokládám za projev idiocie.

  OdpovědětVymazat
 3. Soudcovská nezávislost je zástěrka pro soudcovskou imunitu. Nejenže se jim nesmí sáhnout na platy, ale ještě mají drzost odmítat odpovědnost za svou lenost a neschopnost.

  OdpovědětVymazat
 4. Soudcovská nezávislost je nesprávně vymezena, z mého pohledu až jako nezávislost na dobrých mravech. A běda kritikům, ti se pak setkají s projevy soudcokracie. Viz. např. kausa H-systém a JUDr. Jirsa. MS

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>