DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 9. března 2011

Vrací se doba kádrových oddělení v podnicích?

Naznačují to Parlamentní listy, já jsem spíš skeptický: český policista je ze všeho nejvíc líný, a aby sua sponte obvolával zaměstnavatele extremistů a doporučoval jim, jak s politicky nevhodnými uchazeči o zaměstnání naložit, se mi zdá nepravděpodobné na samé hranici nemožnosti. Pokud je to přesto pravda, návrat totalitní diktatury by definitivě přestal být nebezpečím – diktatura by byla zpátky.

8 komentářů:

 1. Mám členy, kteří tuto zkušenost s návratem totalitní diktatury mají.

  M.H.

  OdpovědětVymazat
 2. Stát se to mně, okamžitě bych žaloval na náhradu škody a nemajetkové újmy.

  OdpovědětVymazat
 3. No, já bych nebyl tak striktní s tím názzorem, že český policista je líný. Ono zde záleží na vedení a řízení a po celou dobu od sametového převratu ve vedení zejména na lokální úrovni byly komunistické kádry, které teprve v nedávné době začaly odcházet s výsluhami do důchodu. V důsledku takového systému a vedení také mnoho mladých policistů a policistek s těmi nejlepšími úmysly a ideály pomáhat a chránit druhé odešli. Vzpomeňte např., co se stalo té policistce Lhotákové - prototyp takového případu.

  OdpovědětVymazat
 4. Podceňujete skutečnost, že pro řadu příslušníků na protiextrému to není práce, ale boj proti politickému nepříteli a v některých případech i otázka vyřizování osobních účtů.

  Žalovat chcete koho, když nemáte žádné důkazy a policie i zaměstnavatel pochopitelně všechno popřou?

  OdpovědětVymazat
 5. Anonyma upozorňuji, že mi právě došla trpělivost a i další jeho nevěcné příspěvky obsahující pouze osobní útoky budu mazat.

  Principem tohoto blogu je slušnost a tolerance, a komu tyto zásady nic neříkají, nemá tu co dělat.

  OdpovědětVymazat
 6. Žalovat chcete koho, když nemáte žádné důkazy a policie i zaměstnavatel pochopitelně všechno popřou?

  Důkazní břemeno je na mně, jistě, ale neviděl bych to zase tak beznadějně: pokud tu bude výpověď pracovníka zaměstnavatele a záznam o hovoru, je na policii, aby předložila úřední záznam, proč volala a o čem se hovořilo.

  OdpovědětVymazat
 7. pokud tu bude výpověď pracovníka zaměstnavatele

  Nejspíš nebude, kdo by riskoval, že bude také obětěžovánpolitickými fízly, a navíc jednal proti interním pravidlům společnosti, která jej zaměstnává.

  AHL

  OdpovědětVymazat
 8. Jestli se totalita vrací není otázka. Podle mého hodnocení se naopak od r. 1989 nejméně ztrojnásobila.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>