DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 30. března 2011

Majitel sběrny omilostněn

Ne, není v České republice tak zle, jak by se mohlo zdát! Majitel sběrny, který měl tu troufalost bránit svůj majetek se zbraní rukou, dostal presidentskou milost. Je to dobrá zpráva: ačkoliv vystřelit po zloději bude i nadále hodnoceno jako pokus o vraždu, budeme-li mít štěstí, nebudeme muset do vězení a postačí, když následky svého hanebného skutku státem chráněnému zloději (a jeho pojišťovnám) zaplatíme – a nahradíme náklady trestního řízení, včetně nutné obhajoby.

Ano, Česká republika je tradičně zemí, kde se vyplatí nic nemít, nestarat se a žít z toho, co nám poskytne milostivý welfare state, sociální stát. Kdyby majitel sběrnu prodal a místo podnikání požádal o sociální dávky, nemusel se dostat do potíží.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>