DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 3. února 2011

Překvapivý vývoj v případu nálepkových zločinců

Podle informací iDnes nabylo usnesení o vyloučení soudkyně Věry Bártové z případu Vondrák-Dupová a spol. právní moci.

Případ má údajně převzít předseda soudu Libor Vávra – což je ale v naprostém rozporu s rozvrhem práce. Pro vysvětlení genese této informace nabízím dvě varianty: buď mlamoj nepochopil, že Vávra pouze určí podle rozvrhu práce, kdo Bártovou nahradí, anebo někdo skutečně zkouší, zda jsme tak naivní, abychom na tento primitivní trik naletěli.

Nejsme, a arbitrární stanovení soudce podle objednávky policie v žádném případě nepřipustíme.

Aktualisováno.
Trestní kancelář soudu mi telefonicky potvrdila, že věc skutečně dostal L. Vávra – nehorázné! Mlamojovi z iDnes se omlouvám, protentokrát byl shledán nevinným.

Aktualisováno.
Proti porušení svého ústavního práva na zákonného soudce podal Patrik Vondrák námitku nesprávného obsazení soudu, podnět ministru spravedlnosti k podání kárného návrhu na předsedu soudu a příští týden podá ještě ústavní stížnost, která jediná je schopná zajistit v této fasi trestního řízení účinnou nápravu: bohužel, konstrukce trestního řádu činí v mnoha případech, mj. též při nezákonných domovních prohlídkách, Ústavní soud první a jedinou odvolací instancí.

9 komentářů:

 1. OT: Námět na článeček: http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/soud-odmitl-zapsat-nadacni-fond-proti-korupci-financnika-janecka

  Boj proti korupci není podle pražského soudu "věcí veřejného zájmu", a proto se návrh na založení nadačního fondu proti korupci zamítá...

  OdpovědětVymazat
 2. Doporučuji vypalovat soudcům na čela služební čísla... a pokud by kladli odpor, doporučuji vypalovat ⃝ o d=12.96 mm BMG...
  Třeba ...
  M.H.

  OdpovědětVymazat
 3. Dřív než začnete habituálně nadávat na soudce, přečtěte si pořádně článek. Rozhonutí nevydal soudce, ale nějaká vyšší soudní úřednice.

  OdpovědětVymazat
 4. To je pravda. Některým VSÚ by ovšem měli dát do osobních materiálů poznámku "Nepouštět na saka".

  OdpovědětVymazat
 5. Tomáš Marný4. února 2011 9:05

  Mlamoj je MLAdý MOderní Jinoch, to jsem už vygoogloval, ale sako mi stále uniká. To je nějaký slang?

  OdpovědětVymazat
 6. Tomáš Marný4. února 2011 9:56

  Děkuji za vysvětlení. Přesně totéž se dá ovšem říci o některých soudcích, advokátech, státních zástupcích, policistech, občanských aktivistech a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na obviněné, poškozené, svědky a oznamovatele. ;-)

  OdpovědětVymazat
 7. Nejspíš nebylo možné postupovat podle rozvrhu práce z důvodů, že i Judr. Králová by mohla být obviněna z podjatosti (například může být sympatizantka neonacismu)

  OdpovědětVymazat
 8. O tom by ovšem muselo být rozhodnuto usnesením, proti němuž by pan Vondrák velmi pravděpodobně podal stížnost.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>