DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 6. ledna 2011

Nejvyšší soud přiznal členství u dalších 14 soudců

Obdržel jsem rozhodnutí předsedkyně Nejvyššího soudu Ivy Brožové, v němž soud přiznal dalších 14 jmen soudců, kteří byli členy předlistopadové Komunistické strany Československa (dosud to soud připouštěl pouze u Petra Hrachovce). U přibližně dvaceti soudců tento údaj Nejvyšší soud nadále tají.

Vzniká kuriosní situace, protože proti postupu Nejvyššího soudu nyní podám správní žalobu k jeho podřízenému Krajskému soudu v Brně (který navíc tyto informace o svých vlastních soudcích odmítl poskytnout).

Průběžně aktualisovaný seznam komunistických soudců je zde.

Aktualisováno.
Správní žaloba.

9 komentářů:

 1. Vašík Klausů se musí tetelit štěstím jak školák nad novým sešitem Čtyřlístku. Lépe se jeho prozřetelné odmítnutí lidsky a odborně nevyzrálých mladých soudců - čekatelů projevit nemohlo. Trochu bordel, trochu smrádek, ale hlavně že máme to teplíčko (a svoje jistoty).

  TL

  OdpovědětVymazat
 2. gratuluji, Pospíšil dal na web ouplně vše. To je snad první pořádný "doprudění" - dokonce jsou tam i všici státní zástupci.
  http://domaci.ihned.cz/c1-49274000-soudcu-s-komunistickou-minulosti-jsou-stovky-ministerstvo-zverejnilo-jejich-seznam
  Marek Pokorný

  OdpovědětVymazat
 3. btw: jen by mně zajímalo, zda i přesto "z principu" podáte ty žaloby. Už se těším :-D
  M.P.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, domnívám se, že opatření proti nečinnosti mělo být podáno na MSp. Dle mého názoru odvolacím orgánem i pro NSS je také MSp. Odkaz na § 120/2 z.č. 6/2002Sb nic nedokazuje, protože podobné ustanovení týkající se např. okresních soudů je v § 120/1 z.č. 6/2002Sb a přesto odvolacím orgánem dle InfZ. je MSp.
  Myslím si, že žaloba bude odmítnuta z důvodu, že jste předtím nevyužil všechny procesní předcházející kroky. Nechám se překvapit.
  Tomáš Moláček

  OdpovědětVymazat
 5. V těchto případech se žaluje povinný subjekt, ne ten, kdo měl o stížnosti rozhodnout. To je judikováno na úrovni KS a dnes už i v jednom rozhodnutí NSS.

  OdpovědětVymazat
 6. btw: jen by mně zajímalo, zda i přesto "z principu" podáte ty žaloby. Už se těším :-D

  O tom momentálně usilovně přemýšlím :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ano máte pravdu, že se žaluje povinný subjekt. Já měl na mysli, proč jste neprve nepožádal MSp o ochranu před nečinností dle § 80 správního řádu? MSp nadřízeným orgánem správy obecných soudů, alespoň dle mých zkušeností OS i KS. Domnívám se, že není důvod, aby nebyl i NSS. Proto se domnívám, že KS v Brně může Vaší žalobu odmítnout z důvodu, že žaloba je předčasná.
  Na druhou stranu je mi záhada, že "odvolacím orgánem" byla předsedkyně NSS. A kdo je tedy povinným subjektem? Nějaká "obyčejná" řadová pracovnice soudní správy NSS?
  Tomáš Moláček

  OdpovědětVymazat
 8. Povinným subjektem je NSS, a ochrana proti nečinnosti je upravena speciálním ustanovením § 16a InfZ. Kdo je nadřízeným orgánem, je zcela nerozhodné, podstatné je, že jsem tento prostředek řádně a bezvýsledně uplatnil.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>