DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 9. prosince 2010

V senátu NSS, který rozhodoval o stížnosti ve věci minulosti soudců, byli dva bývalí komunisté

Díky informaci Nejvyššího správního soudu vyšla najevo celkem neuvěřitelná věc: v senátu NSS, který zamítl mou kasační stížnost, seděl jeden předlistopadový komunista (předseda senátu Petr Průcha) a jeden kandidát vstupu do KSČ (Jaroslav Vlašín), aniž by cítili potřebu z projednávání věci se vyloučit. Já vím, universálně platné přísloví o drzém čele a poplužním dvoře… Samozřejmě se nestane nic, přestože v normálně fungujícím justičním systému by už měli na stole kárnou žalobu.

Příjemně mne překvapil naopak předseda soudu Josef Baxa, který, ač sám předlistopadovým kandidátem KSČ, proti rozsudku NSS veřejně vystoupil. Před tím člověkem smekám.

3 komentáře:

  1. Průcha? To je ten "expert" co napsal tak trhlou učebnici správního práva, že jí nerozumí snad ani on sám. Ten by se měl jít živit něčím jiným. :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Aha, takže pokud bolševik rozhoduje tak, jak se vám líbí, je to v pořádku. Pokud ne, je to svině bolševická... Nebylo by lepší, kdyby bolševici úplně zmizeli z veřejného života? Vždyť to jsou osoby, které prokázaly buď svou charakterovou vadu, nebo svou blbost a nekompetentnost.

    OdpovědětVymazat
  3. Nejde o to, jak rozhodne, ale že vůbec rozhodne o věci, kde je zjevně podjatý. Baxa naopak musel vědět, že o něm vyjde najevo jeho kandidatura do strany, přesto veřejně řekl, že s rozsudkem NSS nesouhlasí.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>