DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 24. listopadu 2010

Nechoďte mezi osoby multikulturního složení!

Nebo tam minimálně nechoďte na Prvního máje, zvlášť když, jak se píše v rozhodnutí, vaše osoba nedává záruky, že pochodu nebude zneužito k popírání nebo omezování osobních, politických nebo jiných práv občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů.

Kdybychom to vzali brutální zkratkou, dalo by se dovodit, že je nepřípustné každé shromáždění k oslavě Svátku práce, které se koná v místě s vyšší koncentrací romského ethnika, neboť by to mohlo být chápáno jako provokace. Tak to brněnští úředníci jistě nemysleli, byť výsledek bohužel právě k tomuto výkladu svádí.

Magistrát je nicméně z obliga, ve svém výtvoru se může opřít o judikaturu Nejvyššího správního soudu ohledně možnosti zkoumat skutečný účel shromáždění a nikoli pouze, jak výslovně stanoví zákon, účel oznámený. Tedy zkoumali, až vyzkoumali.

Díky, Nejvyšší správní soude, který ses v posledních dvou letech stal spásou a útočištěm všech intolerantních lidí v této zemi. Díky, pánové Passře, Mazanče, Camrdo a další, za váš jedinečný příspěvek demokracii!

8 komentářů:

 1. Proc vubec demonstraci ohlasovat?

  Ja bych se jim na ten zakaz vykaslal a sel do Brna presto. Horsi nez minuly rok http://www.youtube.com/watch?v=lQxq8-t6LQU to byt nemuze.

  jg

  OdpovědětVymazat
 2. "Kdybychom to vzali brutální zkratkou, dalo by se dovodit, že je nepřípustné každé shromáždění k oslavě Svátku práce, které se koná v místě s vyšší koncentrací romského ethnika, neboť by to mohlo být chápáno jako provokace. Tak to brněnští úředníci jistě nemysleli, byť výsledek bohužel právě k tomuto výkladu svádí."
  Jak si můžete být jist, že to tak nemysleli??
  Vždyť je to stejné jako před rokem 1989 - právníci rozhodují podle politické objednávky!

  OdpovědětVymazat
 3. "Magistrát je nicméně z obliga, ve svém výtvoru se může opřít o judikaturu Nejvyššího správního soudu ohledně možnosti zkoumat skutečný účel shromáždění a nikoli pouze, jak výslovně stanoví zákon, účel oznámený."
  Vysvětlete prosím neprávníkovi, jak může být judikatura NSS v nesouladu se zákonem, a to nikoliv "nad zákon" nýbrž "proti zákonu". Neprávník se domnívá, že když je v zákoně "oznámený účel", tak to platí - a ne žádný "hypotetický účel", který je vydáván za skutečný.

  OdpovědětVymazat
 4. O tom jsem napsal odborný článek, který snad brzy na Internetu vyjde.

  OdpovědětVymazat
 5. Jiří Dvořák9. prosince 2010 12:06

  Oba zákazy shromáždění byly soudem zrušeny
  rozsudek1
  rozsudek2

  OdpovědětVymazat
 6. Díky! Infodeska je už nejméně půl hodiny zhroucená, jakmile to opraví, budu aktualisovat.

  OdpovědětVymazat
 7. Jak se mezi vyjmenovanými justičními mysliteli ocitl jakýsi Camrda a proč mezi nimi chybí Příhoda??

  Radek Mikula

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>