DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 22. září 2010

ÚOOÚ rides again

Poté, co Igor Němec (podle mého skromného mínění jeden z největších, authentických a originálních pitomců v české politice) před osmi lety zachránil Prahu před povodněmi, zaměřil svůj osobitý talent do oblasti ochrany osobních údajů. Ne snad, že by o thematu něco věděl, ale po trapasu s povodněmi byl svou stranou (ODS) odsunut na místo předsedy Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) v přesvědčení, že tam snad nemůže nic zkazit.

Nová trafika sice Němcovi dává méně prostoru k vyniknutí než post pražského primátora, nicméně výstupy jeho pracovní činnosti stojí za pozornost: nejnověji ÚOOÚ odmítl registrovat společnost Google jako zpracovatele osobních údajů a zakázal jí snímkovat česká města pro Street View s odůvodněním, že kamery jejich automobilů jsou umístěny příliš vysoko, takže vidí přes plot.

To je jistě dobrý důvod k zákazu; jedinou otázkou nyní je, kdy ÚOOÚ zakáže patrové autobusy, ve kterých cestující sedí ještě cca o půl metru výš. Posledním aktem Úřadu před nedobrovolným pensionováním jeho předsedy by pak mohl být úplný zákaz leteckého provozu a přeletů družic nad Českou republikou.

1 komentář:

  1. No, mohu říci, že mne ÚOOÚ už dvakrát docela potěšil. Jsa kverulant, jsem se před časem nakrknul a poslal jsem je na náš milý úřad MČ, kvůli parkovací zóně.

    Je sice pravda, že zřejmě nepochopili o co mi šlo - stěžoval jsem si mj. na to, že od zaměstnanců sbírali doklady o zaplacení daní, aby se prokázalo užití auta i k soukromému použití a oni zjistili, že se ani nezaregistrovali.

    A pak v druhé vlně mne nakrkla školská matrika, kde sbírali data i postižení a o zdravotním stavu dítěte. Moje dítě je postižené. A odděleně je ukládali a anonymizovali cca formou: V jednom souboru byly veškeré nacionálie, v druhém "anonymizovaná" data obsahující myslím "jen" pohlaví, měsíc a rok narození, třídu, školu, obec trvalého bydliště, rok počátku studia (postižené děti častěji opakují ročník) možná i celý průběh studia. A k tomu veškeré citlivé údaje. Spárovat tato data na neanonymizované nacionálie tříd je maličkost a vyjde to skoro vždy 1-1.

    MŠMT ČR vyfasovalo pokutu za tento systém připravovaný ÚIV (částečně podpořený zákonem, ale zdaleka nikoli plně) směšných myslím 800 000 Kč. Nejsmutnější je, že UIV v čele stojí paní RNDr. Zielencová, která jako přednášející pedagogiky na MFF UK mi přišla docela dobrá.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>