DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 3. září 2010

Převrat v anonymisaci soudních rozhodnutí aneb Pohádka o červené K.

Nového vrchodu doznala anonymisační praxe Nejvyššího soudu v usnesení sp. zn. 3 Tdo 465/2010: anonymisována jsou v něm i jména osob zjevně smyšlených.

Je to jistě správné rozhodnutí: přece nelze připustit, aby byl někdo diskriminován a vystaven risiku osobnostní újmy jen proto, že neexistuje!

(Zdroj: Malý čtenář)

9 komentářů:

 1. Až bude NS citovat Eulálii Čubíkovou ze Zvonokos, nejspíš půjde o E.Č. ze Z.:-)
  V tom usnesení je to i na úkor učinění si obrazu o celé věci - aspoň že neanonymizovali e-mail alcapone@seznam.cz - to už bych NS neodpustil:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Dlužno dodat, že celé rozhodnutí pokládám za učebnicový příklad přepínání trestní represe. Skutek spočíval v tom, že pachatel vyhrožoval poškozené exekucí a veřejnou dražbou a psal jí z adresy alcapone@seznam.cz. To je fakt vyhrožování! Naposledy jsem se takhle bál, když v jednom filmu vybafnul geneticky zmutovaný pavouk na partu středoškolaček ... :-)))

  OdpovědětVymazat
 3. Našel jsem další anonymizační "perlu": 25 Cdo 970/2006. Anonymizace se kromě zkrachovavší Union banky a GE Capital Bank dočkala také Česká národní banka jakožto orgán bankovního dozoru a dokonce Fond pojištění vkladů. Zato Jabloneckým sklárnám, s.r.o. se identitu nedopatřením utajit nepodařilo. ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Slabé, ve světle toho, že v jednom případě už Nejvyšší soud zrušil rozhodnutí V. s. v O.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to jsem ve vyhledávači bohužel nenašel, ale ona tahle milenecká story co z něj při dotazu na V. s. v O. vypadla, ta je taky názorným příkladem, že u toho fakt někdo myslí kolenem. Že nám ty Č. B. ale utajili... :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Psal jsem o tom tady; ty linky ovšem z nějakého důvodu nefungují; patrně na NS důvtipně usoudili, že po spuštění nového systému není nutné starý zachovat, vždyť si přece každý rád své stránky a svá podání, kde tyto linky uvádí, předělá.

  OdpovědětVymazat
 7. Že nám ty Č. B. ale utajili... :-)

  Mohl to být Český Brod.

  OdpovědětVymazat
 8. Ha, vida, "žalovaná Česká republika – Ú. p. z. s. v. v. m." jsem našel hned 3x a "usnesení Vrchního soudu v O." dokonce 29x. No, asi začnu opět pátrat po té věcně příslušné lampárně. ;-)

  Ad staré linky: Inu, Lotus Notes mají spoustu ohromných výhod. I na ten vygenerovaný odkaz z dotazu je radost se podívat, geniálně jednoduché a snadno zapomatovatelné. :-P

  OdpovědětVymazat
 9. Vím též o jednom rozhodnutí NS, kde vystupuje záhadný ústřední orgán strátní správy M. v. Č. r. Spisovou značku bohužel již nevím, ale týkalo se to nějaké trestní věci a extremizmu. Docela by mě zajímalo, kolik justice za tenhle nesmysl platí ...

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>