DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 16. září 2010

Pozvánka k Ústavnímu soudu

Dne 29. září 2010 vyhlásí třetí senát Ústavního soudu nález ve věci, o které jsme referovali vloni v prosinci.

Předpokládám, že hlasování bude těsné, ale pokud Ústavní soud vyhoví, bude to znamenat nejen významný judikatorní posun ve prospěch práva na efektivní obhajobu, ale – odpustíte-li mi ryze osobní poznámku – první případ, kdy se mi podaří uspět s ústavní stížností více než jednou během téhož kalendářního roku. Přiznám se, že dosavadní roční periodicita (5× po sobě, od r. 2004 do r. 2009) mne dost frustrovala a nutila mne pochybovat, zda se vůbec v právu něco nového učím.

Aktualisováno.
Tisková zpráva.

6 komentářů:

 1. Pokud jde o možnost odepřít nahlédnutí do spisu během vyšetřování, moc šance Vám nedávám. Nejpozději při skončení vyšetřování lze do spisu nahlédnout a (pokud je mi alespoň známo) ÚS dosud ani nenaznačil, že by měl s touto úpravou problém. Ale nechme se překvapit ...

  OdpovědětVymazat
 2. Tady jde ale o úplně jiný problém; prosím, přečtěte si ten odkaz, případně ústavní stížnost, kterou tam mám vystavenu.

  OdpovědětVymazat
 3. Počkejte, až bude skončené vyšetřování. Pokud Vám to odmítnou i potom, budete mít úspěch zaručen (měl byste mít úspěch zaručen).
  Do skončení vyšetřování je to do jisté míry na uvážení policejního orgánu. Třebaže nesmí jít o libovůli a třebaže mi zde není jasné odůvodnění takového postupu, budete-li mít možnost nahlédnout do úplného spisu později, nedomnívám se, že zásah do práv je takový, aby dosahoval ústavněprávní intenzity.
  Samozřejmě v Brně to mohou vidět jinak …
  Jinak v podstatě problému se shodujeme. Pokud ve věci proběhly dvě domovní prohlídky a policejní orgán by záznamy o jedné odstranil s odůvodněním, že se tam nic nenašlo, bylo by to špatně. Podobný případ jsem už měl a ujišťují Vás, že jsem zjednal obratem nápravu.

  OdpovědětVymazat
 4. Tady brno-venkovský OSZ ani nenamítá, že nám nedá odposlechy zatím, on nám je nechce dát nikdy, a TrŘ ho k tomu výslovně nenutí.

  OdpovědětVymazat
 5. můžete prosím informovat, jak to nakonec dopadlo a jestli bylo stížnosti vyhověno?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>