DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 1. července 2010

Jen ať si (Ústavní soud) pindá aneb První Osel měsíce pro policii

Jen tak-tak stihl červnovou prestižní cenu tohoto blogu Osel měsíce pplk. Miroslav Štěpán, vůbec první policista, jemuž se této pocty dostalo. Obdržel ji za svěží a nanejvýš pozoruhodné dílko, v němž vyslovil právní názor, že nález Ústavního soudu, jímž bylo vysloveno, že určitý postup v trestním řízení je protiústavní, a bylo rozhodnuto o derogaci části trestního řádu, nemá až do publikace ve Sbírce zákonů žádné účinky, je to prostě takové nezávazné, veselé tlachání ústavních soudců. Až bude mít pplk. Štěpán nález, pokud možno svázaný v kůži, založen ve své knihovně, možná se důsledky toho, co Ústavní soud vyslovil, začne zabývat (popř. začne přemýšlet o jiné výmluvě, proč věci z neústavně provedené prohlídky nemůže obviněnému vrátit).

Na Zbraslav posíláme srdečné blahopřání, oslí uši ve tvaru paragrafů jsou připraveny k převzetí – pokud možno ne formou domovní prohlídky – v redakci blogu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>