DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 6. května 2010

Dozvuky justiční mafie aneb Tři pé už jsou jen dvě

Není příliš obvyklé, aby soudce během své kariéry přešel od vyššího soudu k nižšímu. V případě Karla Podolky, dlouholetého soudce osobnostního senátu Nejvyššího soudu 30 Cdo (tzv. senát tří P: Pavlík, Puškinová, Podolka) se tak stalo a tento soudce byl přidělen k Vrchnímu soudu v Praze, kde se stal předsedou nechvalně známého komunistického senátu 1 Co.

O důvodech můžeme jen spekulovat, zdá se však, že existuje spojitost mezi tímto přesunem a loňským skandálním usnesením senátu vrchního soudu v kause tzv. justiční mafie (takto jsem o ní tehdy psal v Lidových novinách): jako by už i nekonečně tolerantní justiční samosprávě přetekla trpělivost a po této poslední kapce se odpovědní rozhodli, že toho prostě bylo dost a éru tří přadlen z pražského náměstí Hrdinů se rozhodli rázně ukončit.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>