DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 3. prosince 2009

O právnících a podobných darmožroutech

Třetina z peněz na opencard šla právníkům a na marketing, nazvaly svou zprávu České noviny, a jedním dechem, s odkazem na Českou televisi, dodaly: Třetina z 888 milionů korun, které dosud stál hlavní město projekt opencard, šla podle auditorů do rukou právníků, konzultantů, marketingových expertů a ekonomů. Významná část vynaložených peněz tak podle nich nepřinesla žádný užitek.

Komunistické stereotypy jsou v této společnosti zakořeněny velmi hluboko: jediná práce, která tvoří hodnoty, je stále ta s lopatou nebo u výrobní linky. Kdo pracuje jinak než rukama, je i dvacet let po Listopadu podezřelý živel, neboť jeho činnost nepřináší žádný užitek; v pořádku by patrně bylo, kdyby z 888 milionů dostala 880 milionů tiskárna karet (tam se pracuje rukama) a právníci, ekonomové, marketingoví specialisté a ostatní příživníci zbylých osm – a to by ještě pracující lid ústy svých populistických politiků reptal, zda to není pro ty inkousty a spřízněnou verbež příliš mnoho…

3 komentáře:

 1. Doufám, že sám nejsem zmíněným komunistickým stereotypem postižen, nakonec i já mám k lopatě vpravdě daleko, na druhou stranu tyto peníze, vzhledem k přeci jen ne zcela uspokojivé efektivitě projektu, zřejmě opravdu neskončili v těch správných rukou (byť možná v rámci téhož oboru).

  Nicméně podání oné informace v zmíněném článku je opravdu poněkud štvavé.

  Adam Biňovec

  OdpovědětVymazat
 2. Tomáši, jde o 900MKč a "výrobek", který nepotřebuje téměr žádný marketink (MHD jezdí v Praze každý) a právně si to opravdu nedovedu představit. Považujete za normální, marketingově - právní náklady na jednu karku budou tak okolo 900 Kč? (odhad milion karet)

  OdpovědětVymazat
 3. Exšéf IT odboru si odsedí 3,5 roku za projekt Opencard
  http://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/exsef-it-odboru-si-odsedi-3-5-roku-za-projekt-opencard/r~80adfa0085f211e4bdad0025900fea04/

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>