DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 10. října 2009

Překvapení: trestní stíhání Davida Duka bylo zastaveno

Ve větší tichosti to snad ani udělat nešlo: Jak informovalo Právo, trestní stíhání nebezpečného amerického extremisty Davida Duka bylo zastaveno.

Zde se policie Dukovi za monstrakci, při níž byl v dubnu tohoto roku na Malé Straně zadržen, již omluvila, není známo, stejně tak není známo, jak vysoké odškodnění mu nabídla za zmařenou autogramiádu a za protiprávní správní vyhoštění. O spektakulární, leč právně nanejvýš pochybné akci jsme psali zde.

1 komentář:

  1. Omluvila? Ale kdepak, žijeme přece v ČR:

    "Informace pak následně nepřímo potvrdila i šéfka státních zástupců z Prahy 1 Šárka Pokorná. Ta Právu včera sdělila, že ve věci bylo rozhodnuto, ale přitom nebyla podána na Dukea obžaloba. V praxi to tedy znamená, že nastala druhá možnost, tedy zastavení trestního stíhání.
    „Touto informací jsem překvapen. Podle našeho mínění tam ale trestný čin určitě spáchán byl a my jsme konali podle zákona,“ uvedl šéf protiextremistického oddělení pražské policie David Janda, který se zatýkání Dukea se svými kolegy účastnil."

    http://209.85.135.132/search?q=cache:kjfTc4NDpooJ:pravo.novinky.cz/minule/p228a07c.php+zat%C3%BDk%C3%A1n%C3%AD+Dukea+se+sv%C3%BDmi+kolegy+%C3%BA%C4%8Dastnil&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>