DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 29. září 2009

Konečně se našel důstojný dědic estebáckého odkazu!

Je jím Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), jehož inspektor Miloš Šnytr zaslal provozovateli webu, na němž běží server Stanislava Pence www.svazky.cz, tuto písemnost. Provozovatel poté seznamy evidence zájmových osob Státní bezpečnosti (EZO) znepřístupnil.

Postup ÚOOÚ pokládám za hanebnost, a kdybych provozoval dostatečně výkonný server, ochotně bych na něm poskytl datům z Pencovy database EZO prostor. To udělat nemohou, a tento blogpost je proto to jediné, čím mohu jeho věci prospět.

Neměli bychom nikdy zapomínat, že svoboda není konstanta, jednou vybojované území, ale spíše frontová linie, na níž občanská společnost svádí s establishmentem denodenní menší nebo větší bitvy. A prohrát bitvu o seznamy zájmových osob StB, to by byla hodně velká porážka.

(Zdroj: Ross Hedvicek)

8 komentářů:

 1. Ja nejak nechapu, co se tak spatneho stalo. Jsou tu dva pravni nazory a oba jsou stejne pravdepodobne (ano, jeden trosku min, ale pro diskuzi).

  To se neda branit pravni cestou? To se neda pozadat o stanovisko a pokud bude neprijatelne, tak se branit soudni cestou. Nejsem uplne kovany v ceskem procesnim pravu, ale neda se pozadat o neco jako "dec judgement" popr. "restraining order," aby UOOZ drzel usta a bylo mu neco zakazano?

  PCh.

  OdpovědětVymazat
 2. Nic z toho se bohužel dělat nedá, pokud správní orgán posílá podobná "upozornění" nebo užívá jiné formy zastrašování, žádná obrana neexistuje.

  K soudu se dostane až rozhodnutí o uložení pokuty za přestupek nebo jiný správní delikt, a to je docela pozdě.

  OdpovědětVymazat
 3. Diky za odpoved. To mi chcete rict, ze v CR neexistuje neco jako Bivens litigation? (http://en.wikipedia.org/wiki/Bivens_v._Six_Unknown_Named_Agents) Asi jo, verim Vam, jen se mi nezda, ze by neplatilo neco jako Blackstone-ovo "Every right when with-held must have a remedy."

  Nedalo by se pouzit odpovednost za skodu, poslat jim ucet a at se vyjadri?

  Nedalo by se taky pouzit nicotnost (je to pravne nespravne, tedy k tomu nebyl prislusny ten organ, ci nejak tak, ci podle analogie).

  OdpovědětVymazat
 4. Ne, nic z toho se aplikovat nedá. V České republice je správní právo zcela odděleno od civilního, a jeho možnosti jsou omezené (což je dědictví policejního státu).

  OdpovědětVymazat
 5. 2 slova: offshore VPS (virtual private server)

  OdpovědětVymazat
 6. Tuším, že právě to S. Penc nechce, a chápu, proč.

  OdpovědětVymazat
 7. Nejsa informován o fungování offshore VPS - mohu se zaptat proč?

  Karel Andrejs

  OdpovědětVymazat
 8. Ťažko povedať – třeba si myslí, že žije ve svobodné zemi.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>