DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 21. července 2009

Nejvyšší správní soud vrátil spor o minulost soudců městskému soudu

Nejvyšší správní soud vyhovělkasační stížnosti a zrušil rozsudek ve věci žádosti o informace o totalitní minulosti soudců. K podstatě sporu se NSS nevyjádřil, dostatečným důvodem pro zrušení prvoinstančního rozsudku byla námitka nesprávného obsazení soudu.

6 komentářů:

 1. Senát (9 Ca) tvořený "předsedkyněmi Senátu" (uvedeno jen jedno jméno) a "zástupkyní předsedkyní senátů" (sic; 2. odstavec str. 112), to je nějaké další specifikum Hybernské?

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, senát 9 Ca je složen ze dvou předsedkyní a dvou zástupkyní předsedkyní :-)

  OdpovědětVymazat
 3. To pohříchu neobstojí ani v hentom jazykovém výkladu.

  OdpovědětVymazat
 4. Dnes je 23. července 2009 a rozsudek z 8. července 2009 na webu NSS dosud není. Ostudné. Nejnovější rozhodnutí je z 3. července 2009, tedy 20 dní staré. Hlavně že soudci NSS kritisují jiné soudy za pomalost.

  OdpovědětVymazat
 5. Jinak klassická processní šavlovačka. NSS by neubylo, kdyby to jako obiter dictum posoudil meritorně. Takhle ho čeká nepochybně další kassační stížnost.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>