DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 20. června 2009

Jak policie odůvodnila domovní prohlídky u neonacistů

Kupodivu nikoli, jak bychom předpokládali po rozsáhlé mediální masáži a jak by mohly naznačovat zmínky o operativními prostředky opatřeném důkazním materiálu v usnesení o zahájení jejich trestního stíhání.

Jako důvody prohlídky je uváděno něco zcela jiného, než že obvinění měli organisovat neonacistické koncerty, totiž že propagovali zakázaná hnutí na Internetu – žádost byla tedy v zásadě zkonstruována na základě starého dobrého policejního principu, povolte nám prohlídku a ono už se na ně něco najde.

Uvidíme, jak se s takto široce pojatým právem policie narušovat domovní svobodu vypořádá Ústavní soud, jemuž obviněný Jan P. adresoval ústavní stížnost.

15 komentářů:

 1. Jenom tak mezi námi děvčaty na pánském záchodku, smí se o někom říkat, že je neonacista, pokud on se za něj nepovažuje a žádný nezávislý soud jej za neonacistu neoznačil?

  OdpovědětVymazat
 2. Samozřejmě. Je to podstatnou součástí svobody projevu. Osobní útoky jsou zákázány jen na wiki a i tam jen pro někoho a vůči někomu.

  OdpovědětVymazat
 3. chápu to dobře,když si myslím, že poznámkou o osobním útoku naznačujete, že legální to sice je, ale úplně v pořádku asi ne, pokud nálepku neonacista používá médium, které chce být považováno za seriozní?

  já bych od médií očekával, že ve zprávách (nikoliv komentářích) si nechají osobní dojmy pro sebe a budou bez hodnotících soudů informovat o tom, z jakých činů byl kdo obviněn , kým a proč.

  OdpovědětVymazat
 4. Ne, to chápete špatně. Na nazývání věcí pravými jmény není nic špatného právně, ani morálně.

  Označení "neonacista" není hodnotící, nýbrž deskriptivní.

  OdpovědětVymazat
 5. Některé pasáže toho usnesení jsou až vtipné. Pobavil mě i ten výtečný přepis „…gutte abend,…, Frei, social, nacional, nacional wiederstand“, kde není dobře snad ani jedno slovo…

  OdpovědětVymazat
 6. Čeští policisté neumí ani česky, natož po nich chtít, aby uměli německy.

  OdpovědětVymazat
 7. Ano. Někteří neumějí dokonce ani správné tvary 3. osoby plurálu u sloves.

  OdpovědětVymazat
 8. 2Guy Peters , v tom případě mě trochu mate proč v reakci na můj dotaz zmiňujete osobní útoky, kdyby bylo vždy jen deskriptivní , je taková odbočka redundantní.

  IMO buď někdo objektivně je neonacista a pak je taková označení popisné.

  nebo není , nebo se za něj nepovažuje, a pak je takové označení osobním útokem a do zpráv by nepatřilo.

  OdpovědětVymazat
 9. Je rysem soudobé češtiny, že vzor sází zvolna zaniká a jeho slovesa se časují podle vzor trpí. Bránit tomu je stejně pošetilé jako bránit zpravidelňování první osoby kondicionálu.

  OdpovědětVymazat
 10. Každá deskripce může být v závislosti na svém kontextu rovněž hodnocením.

  Navíc nevěřím na žádné "objektivní" neonacisty. Takový zastydlý positivism už snad máme půl století za sebou.

  OdpovědětVymazat
 11. Bylo by zajímavé pojem "neonacista" jednoznačně definovat, jelikož je nejasný, rozplizlý a používá se zcela kauzaisticky tak, jak se to zrovna hodí.

  OdpovědětVymazat
 12. Nečekal bych, že právě vy se budete odkazovat na produkt těch jazykových teroristů…

  OdpovědětVymazat
 13. Já bych zase nečekal, že právě vy budete kontaminovat "odkazovat" s "odvolávat se" - ale koukám, že v PSJČ to je jako "zř."; akorát se to plete se "zast. zříkati se něčeho, odmítati něco." Tak to jo, konservatism vpřed!

  OdpovědětVymazat
 14. Jsem humanista, ale přesto soudím, že produkty té instituce patří na hranici (ne státní, ze dřeva), a Ústav samotný vystřílet do poslední sekretářky, bez milosti, bez varovného výstřelu a methodou "shoot to kill".

  Kdybych vynechal "se", znamenalo by to, že GP je link. Ač je to excentrik, tohle si o něm přece jen nemyslím.

  OdpovědětVymazat
 15. ...prý svoboda slova,demokracie.Kdo bude příště na řadě?Vítej normalizace!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>